coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
Stay with Ukraine

“Більше аварії не станеться”: генпідрядник з реконструкції головної каналізаційної станції Житомира розповів про проблеми та дату завершення будівництва

На головній каналізаційній станції Житомира, де вже кілька місяців відбувається  реконструктрукція,  розповіли, з чим пов’язані шість аварійних ситуацій з викидами в річку, та чому до сьогодні підрядник не знає дати завершення будівельних робіт. Представник фірми Esotech, яка виконує роботи, запевнив, що після встановлення нового обладнання аварійні ситуації більше не повторюватимуться, однак зараз будівельникам потрібно обережно закінчити роботи, адже паралельно з будівництвом частина насосної станції все ж використовується водоканалом й працює в штатному режимі. 

“Проєкт реконструкції каналізаційно-очисних споруд міста Житомира є дуже вимогливим. До цього ми підійшли з відповідальністю. Всі роботи, які заплановані й виконуються тут, поєднуються з вже існуючим обладнанням на насосній станції. Тому це може вносити деяку затримку у виконання об’єкта. Наша робота полягає в тому, щоб замінити  існуюче обладнання на більш нове. Заміна полягає в переоснащенні та перевстановленні нових насосних агрегатів, колекторів, грабельних та механічної очистки самої насосної станції. Але сама будівля ГНС поки не підпадає під реконструкцію. Ми займаємося тільки роботами з  перобладнання”, – пояснив менеджер будівельного сайту Esotech – Stojan Razbornik та його колега інженер Yaroslav Senchyshyn.

Він також розповів, що крім будівельних робіт, завдання підрядника також полягає в розробці детального плану виконання робіт, й запевнив, що такий план був погоджений та постійно погоджується з водоканалом. 

“Під час проведення будь-яких робіт ми спираємося на те, що насосна станція зараз в роботі, і всі роботи, які ми виконуємо,  не повинні впливати на роботу насосної станції. Головну насосну станцію умовно поділили на дві частини – права та ліва. Права частина знаходиться в роботі працівників водоканалу. Ліву частину віддали під реконструкцію Там вже встановлено всмоктувальний та напорний колектори, нові насосні агрегати, зроблена практично до кінця будівельна частина механічної очистки”.

Менеджер з будівельних робіт наголосив, що на ГКНС щоденно проводяться наради й повідомляється план виконання робіт відповідно до погодних умов і до того, як працює існуюче обладнання в насосі самої станції: 

“Головне для нас – це охорона праці і захист обладнання. Ця ситуація нас навчила бути більш вимогливими до щоденних зібрань на будівельному  майданчику. В залежності від погодних умов або сюрпризів від уже існуючого обладнання, ми стараємося скоординувати наші дії й максимально підлаштувати всі наші роботи таким чином, щоб не повторювати такі аварійні ситуації”. 

Сьогодні  на будівельному майданчику з реконструкції ГКНС працює 10 людей. Щодо будівельної техніки – це кран та відбійний молоток. 

“Зараз ми працюємо над підготовчими роботами для встановлення напірного колектора ззовні. Всередині ми продовжуємо роботи по демонтажу останньої частини для встановлення останнього нового насосу”, – пояснив Stojan Razbornik. 

Він також пояснив, що дату завершення будівельних робіт підрядник знатиме після 26 жовтня, адже саме в цей день український міністр поїде в Словенію, де й будуть затверджені всі графіки та дата остаточного виконання робіт. 

“Цей об’єкт у всіх на очах. За нами дивиться не тільки  генпідрядник, але й міністерство. Як би там не було, але ми робимо роботи згідно нашого графіка, який було затверджено. Час від часу все ж викликають труднощі одночасної роботи насосної станції та реконструкції. Це вносить свої корективи. Ми маємо підлаштовуватися й бути завжди на зв’язку з працівниками, в незалежності від того, що станеться. Ми маємо завжди реагувати на ситуацію”. 

Вартість реконструкції головної каналізаційної насосної станції, підготовку до якої розпочали ще  минулого 2020 року зі створення проєкту, складає 3 млн євро. Ці кошти виділені Житомиру урядом Словенії, як безповоротна допомога. 

“Після закінчення реконструкції на лівій стороні насосної станції ми маємо поєднати одночасно роботу водоканалу і нового обладнання таким чином, щоб воно працювало і виконувало свою функцію. Звичайно після того, як все запуститься й буде працювати належним чином, ми розпочнемо реконструкцію правої сторони. Перед тим, як приступити до роботи, був розроблений проєкт, який пройшов експертизу. Також перевірялася належність і відповідність обладнання, чи зможе воно впоратися з об’ємом води, яка буде сюди подаватися. Запевняємо, що більше аварії не станеться, тому що після реконструкції в роботі буде одночасно чотири насоси, плюс два буде завжди в резерві. На реконструкцію було застосоване найкраще обладнання, яке є сьогодні на ринку. Після встановлення воно буде  контролюватися автоматичною системою управління складу, яка в свою чергу буде контролювати і підлаштовувати обладнання під той об’єм робіт, який підходить”, – зазначив менеджер.  

Будьте першим, хто прокоментував "“Більше аварії не станеться”: генпідрядник з реконструкції головної каналізаційної станції Житомира розповів про проблеми та дату завершення будівництва"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*