Днями на сайті Житомирської ОДА з’явилася статистика, що 90 % водіїв області перевищують швидкість. Натомість у прес-службі патрульної поліції кореспонденту Times.ZT розповіли, що більше ніж два роки за перевищення швидкості нікого не штрафували.
Статистику отримали, перевіривши швидкість автівок на шести дорогах області за допомогою спецприладів, які фіксують швидкість транспортних засобів.
«По Київському шосе я особисто бачив – швидкість була і 135, і 159 км/год, і ще більша. Усі кажуть, що причинами ДТП є погані дороги, то я відповідально заявляю, що причини ДТП – це перевищення швидкості», – підтвердив начальник управління дорожнього будівництва та інфраструктури ОДА Роман Крисюк.
Натомість у житомирських патрульних поліцейських таких приладів немає, тому й штрафів вони не виписують.
«Від початку роботи патрульної поліції не виписали штраф жодному водієві за перевищення швидкості у зв’язку з відсутністю спеціалізованих приладів для фіксації швидкості», – пояснив прес-офіцер патрульної поліції Житомира Ігор Іванюк.
Більше того, в Україні взагалі немає законодавчо затверджених приладів, які б могли фіксувати перевищення швидкості.
«Наразі у нас немає жодного засобу, за допомогою якого працівники патрульної поліції мали б можливість застосовувати штрафні санкції до порушників. Ті прилади, якими користувалися працівники ДАІ, застарілі і застосовувати їх вже не можна. Натомість нові до цього часу не затвердили на законодавчому рівні. Крім того, такі прилади коштують дуже дорого. Але я думаю, що їх вартість легко можна було б окупити за рахунок штрафів, зважаючи на наявну статистику», – розповів Роман Крисюк.
Варто зазначити, що від 27 вересня 2018 року в Україні зростають штрафи за порушення ПДР. За деякі правопорушення доведеться платити аж у 20 разів більше.
А півроку тому набрав чинності Закон про обмеження швидкості руху транспортного засобу в населених пунктах до 50 км/год. Проте крім його ухвалення і набуття чинності, жодних змін на дорогах не сталося. Це пов’язано з тієї ж відсутністю засобів фіксації у поліцейських, адже «радари» вже не застосовуються, а обіцяну фотофіксацію ще не ведуть: у місцях, де все ж є камери, вони працюють в тестовому режимі.
Нагадаємо, що депутати Верховної Ради ухвалили законопроект законопроект №8492 у першому читанні. Згідно з цим документом, в Україні в 17 разів збільшать штраф за непристебнутий пасок безпеки. Коли й на скільки – читайте за посиланням.
Василь ХОМЮК, Олена ВАХОВСЬКА
Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирській області 90 % водіїв перевищують швидкість, але за два роки жодного з них не оштрафували (ВІДЕО)"