В Україні збільшать штраф за непристебнутий пасок безпеки: коли і на скільки

Учора, 18 вересня, депутати Верховної Ради ухвалили у першому читанні законопроект №8492, який збільшує штраф за порушення правил користування пасками безпеки та мотошоломами у 17 разів – з 51 до 850 гривень.

Як відомо, цей законопроект не запроваджує нову юридичну норму, адже вимога користування пасками безпеки в ПДР є. Він лише збільшує суму штрафу. Рівень штрафу 51 грн не працює як мотиватор для дотримання правила, і він навіть не виправдовує зусилля поліцейського патруля з фіксації такого порушення. За оцінками ГО Vision Zero for Ukraine, якби пасками користувалися 90 % і більше, це дозволило б рятувати близько 1000 життів щороку. За такі зміни до частини 5 статті 121 Адміністративного кодексу проголосували 240 депутатів.

Мета такого законопроекту – не оштрафувати всіх, а мотивувати дотримуватись ПДР. Він допоможе змінити поведінку водіїв та пасажирів і сформувати нову звичку — завжди пристібатися в автомобілі.

«Зараз процедура наступна: у всіх депутатів є 2 тижні, щоб запропонувати свої поправки. Хтось, ймовірно, запропонує збільшення, хтось – зменшення. Можуть бути різні строки набрання чинності. Закон має запрацювати через три місяці після того, як його фінально ухвалять. Можливо, будуть ініціативи встановити штрафи чи збільшити штрафи за якісь інші порушення і далі це буде рішення комітету – що приймати, а що не приймати», – розповідає ініціатор закону Тарас Шевченко.

Наразі порушення цього правила фіксує поліція.

Раніше в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун закликала підтримати законопроект та повідомила, що за статистикою в Україні пасами безпеки користуються не більше 15 % автомобілістів. В інших країнах ситуація значно відрізняється: Франції – 99 %, Чехії – 97 %, Словенії – 93 %, Польщі – 83 %.

За даними ВООЗ, пристебнуті паски зменшують ризик смерті на передньому сидінні на 40–50 %, на задньому сидінні — на 25–75 %.

Варто зазначити, що наприкінці минулого року Міністерство інфраструктури опублікувало трирічну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху.


Нагадуємо: Якщо Ваше авто зупинила поліція

Будьте першим, хто прокоментував "В Україні збільшать штраф за непристебнутий пасок безпеки: коли і на скільки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*