У Житомирі затягується конкурс на кращий проект майбутнього пам’ятника на честь бійців АТО

Уже чотири місяці в Житомирі готуються до встановлення монументу на честь бійців АТО. Спочатку точилися дебати навколо потенційного місця встановлення, потім оголосили конкурс, участь у якому мали б взяти архітектори з усієї України. Та до завершення термінів подання ескізів до департаменту архітектури та містобудування надійшло лише три пропозиції. Через це та у зв’язку з тим, що до проектних пропозицій були зауваження, термін подання ескізів продовжили.

Мер міста Сергій Сухомлин наголошував на тому, що участь в конкурсі має бути доступна для архітекторів з всієї України задля існування можливості вибору найкращого варіанту з багатьох пропозицій.

Тож уже 1 серпня виконавчий комітет міської ради прийняв рішення по організації відкритого конкурсу на найкращу скульптуру «Воїнам Житомирщини – захисникам Вітчизни, які загинули в збройному конфлікті на Сході України».

Організатором проведення конкурсу став департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради.

Учасникам конкурсу поставили завдання знайти найкращу концептуальну ідею для вираження образу воїна-героя через мистецтво скульптури. Також учасники мають враховувати адекватність масштабів пам’ятнику, беручи до уваги навколишню територію, задля гармонійного вигляду в тандемі.

Однак чи то з недостатньої поінформованості потенційних учасників конкурсу, чи то з незацікавленості в даній роботі, конкурсних заявок надійшло всього 3. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомляв головний архітектор міста Житомира – Юрій Безбородов. Також чоловік цікавився думкою своїх підписників та закликав їх висловитись щодо опублікованих в пості зображень конкурсних ескізів.

Трохи згодом – 14 вересня – на сторінці архітектора був опублікований допис з інформацією про ухвалення членами журі рішення продовжити термін проведення першого етапу конкурсу.

Юрій Безбородов розповів журналістам Times.ZT про терміни продовження, кінцеву дату проведення конкурсу та причини такого рішення.

«У ході засідання журі, яке відбулося в п’ятницю, 14 вересня, була палка дискусія з приводу запропонованих ескізів по баченню скульпторами даного меморіалу. В ході цієї дискусії, ми зрозуміли, що інформація, представлена для журі була недостатньою, не дотримувались співвідношення об’ємів, а також існували зауваження щодо локації. Дехто пропонував розміщувати цей пам’ятний знак за стелою – що є дуже зневажливим. Концептуально б на фоні Тетерева це було цікаво, але пам’ятник ховався б за стелою і це було б не правильно з точки зору співвідношення цих подій. Тому вирішили змінити локацію і вказати конкретне місце розміщення – перед стелою, а не будь-де. Були зауваження щодо образності композицій. І всього отримано було три пропозиції, а ще дві надійшло в останній момент. В результаті – відтягнули термін ще на 2 місяці, журі одноголосно проголосувало за це рішення. І сьогодні, 19 вересня ми подали до міськвиконкому заяву про продовження терміну конкурсу  ще на 2 місяці – до 17 листопада», – пояснив Юрій Безбородов.

Тож термін конкурсу продовжено, а отже охочі скульптори та архітектори мають в запасі достатньо часу, щоб подати на розгляд комісії своє бачення майбутнього меморіалу, який буде встановлений на честь бійцям АТО.

Тетяна ОВСІЄНКО


Дивіться також: Туристична Житомирщина: пам’ятки в Коростишеві часів графів Олізарів

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі затягується конкурс на кращий проект майбутнього пам’ятника на честь бійців АТО"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*