Близько 140 тисяч гривень виманив у довірливих українців “мешканець” житомирського СІЗО

Близько 140 тисяч гривень виманив у довірливих українців "мешканець" житомирського СІЗО

Правоохоронці викрили 33-річного жителя Київщини, який відбуває покарання у слідчому ізоляторі м. Житомира, у шахрайсті.  Чоловік телефонував до довірливих українців та розповідав їм про можливість отримання «фінансової допомоги» від міжнародних організацій, називався банківським працівником і пропонував допомогу, а інколи навіть представником благодійної організації.

«Благодійник» переконував потерпілих, що для зарахування соціальних виплат необхідно назвати йому конфіденційні дані картки, а також пароль, який надійде повідомленням. А декількох людей навіть переконав здійснити переказ особистих коштів на вказану ним картку, наполягаючи, що саме такі умови отримання допомоги. Таким чином у правдивість його дзвінків повірили 12 людей з різних областей країни віком від 28 до 71 років, а зловмисник в результаті “заробив” близько 140 тисяч гривень. А найбільшою сумою транзакцією спустошення гаманця одного з потерпілих є понад 34 тисячі гривень.

Отримані кошти шахрай вмить витрачав на онлайн-розваги, ігрові сайти, оплату товарів та послуг, або ж здійснював перекази на інші банківські рахунки.

Викрили «благодійника» на початку липня. Тоді у камері вправної установи, де той відбуває покарання з 2022 року, поліцейські провели обшуки та вилучили сім-картки, скретч-картки, записники із записами, мобільні телефони.

Днями обвинувальний акт було скеровано до суду. Чоловікові інкримінують заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3 ст. 190 КК України), а також розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі, здійснення фінансової операції (ч. 2 ст. 209 КК України).

Нагадаємо також, що житомирські правоохоронці впіймали шахрая, який створив бізнес на «безкорисливій» допомозі.

Будьте першим, хто прокоментував "Близько 140 тисяч гривень виманив у довірливих українців “мешканець” житомирського СІЗО"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*