Борг житомирян перед водоканалом більше 32 млн грн | Times ZT

Борг житомирян перед водоканалом більше 32 млн грн

Станом на 1 березня 2019 року 33 637 житомирян за послуги водопостачання та водовідведення заборгували КП “Житомирводоканал” 32,4 млн.грн, з яких 21,8 млн.грн  – прострочена заборгованісь. 

Боржників, які не реагують на звернення підприємства, чекають судові процеси. Варто зауважити, що за рішенням суду боржник має відшкодовувати не лише суму боргу, але й судовий збір. Разом з тим абоненти, у яких відбувається стягнення боргів через суд втрачають не лише на сплаті судового збору. Так, згідно українського законодавства, тим, хто отримував субсидію, але припинив сплачувати рахунки за житлово-комунальні послуги, надання субсидії може бути припинено за поданням підприємств-надавачів послуг.

Підприємство наголошує, що є така категорія громадян, яка взагалі не платить за користування послугами, і фактично живе за кошти громади міста.

Загалом у КП «Житомирводоканал» налічується:
– 536 абонентів з боргом від 5 до 10 тис.грн. (середня заборгованість 6930 грн.);
– 273 абоненти з боргом від 10 до 20 тис.грн. (середня заборгованість 13885 грн.);
– 156 абонентів з боргом понад 20 тис.грн. (середня заборгованість 29414 грн.).

Окрім того, є й абоненти, борг яких сягає понад 40 тис. грн.

Варто зауважити, що значні заборгованості  за житлово-комунальні послуги  можуть призвести до втрати боржником власної оселі, адже якщо сума боргу перевищує розмір двадцяти мінімальних зарплат, виконавча служба має право в рахунок боргу продати на аукціоні єдине житло боржника. При менших сумах боргу законом передбачено можливість арешту будь-якого майна боржника.

У разі виникнення у абонентів проблем з оплатою послуг,  КП «Житомирводоканал» закликає громадян  разом шукати шляхи виходу із ситуації, а не просто припиняти платити за послуги та доводити справу до суду.

1 лютого на підприємстві створено окремий відділ для роботи із боржниками, який проводить постійну роботу зі споживачами: розносить повідомлення про заборгованість, допомагає вирішити питання з оформленням договорів реструктуризації боргу та оформленням пільг, субсидій, встановленням лічильників води.

Злісних боржників підприємство змушене відключати від послуг водовідведення. Надалі, щоб поновити надання послуг КП “Житомирводоканал”,  такі абоненти повинні окрім повного погашення заборгованості, сплатити 1901, 88 грн за роботи з поновлення підключення до каналізаційної мережі.

Часто ситуацію може змінити встановлення лічильника. Особливо, якщо у помешканні зареєстровано людей більше, ніж проживає фактично. 

КП “Житомирводоканал” наголошує, що для запобігання зростання суми нарахувань внаслідок розподілу обсягів води (відповідно до Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”), що надійшла в будинок, та виникнення заборгованості, усім абонентам варто встановити індивідуальні прилади обліку в квартирах та контролювати власне споживання.

Будьте першим, хто прокоментував "Борг житомирян перед водоканалом більше 32 млн грн"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*