Будьте обережні: в Телеграмі бот роздає персональні дані та документи

В Телеграмі запрацював чат-бот UA Baza, який видає персональні дані українців та їх документи. 

Чат-бот UA Baza пропонує придбати базу даних, в якому є 26 млн водійських посвідчень. Крім того, за словами голови громадської організації «Електронна демократія» Володимира Фльонца, бот має дані державного реєстру, а також бази служби доставки Нова пошта та паролі з соціальних мереж Вконтакте і Linkedin. Володимир Фльонц переконанний, що у цьому задіяний елекронний сервіс «Дія». 

У Міністерстві цифрової трансформації причетність«Дії» заперечують:

«В Україні 9,5 мільйона водійських посвідчень, 6,5 мільйона з яких відображаються в Дії. У мережі з’явилася інформація про дані 26 мільйонів водійських посвідчень».

Голова Мінцифри Михайло Федоров підозрює у розповсюдженні такої інформацію «Даркнет»:

«По-перше і головне, Дія не має бази даних і не накопичує таку інформацію. По-друге, кількість інформації, яка доступна у зазначеному боті набагато, в десятки, а то й сотні разів, перебільшує ту, з якою працює Дія. По-третє, попередній аналіз інформації боту свідчить про використання старих баз даних, які вже не один рік доступні в Даркнеті. Зокрема, мова йде про базу даних Приватбанку (до націоналізації), а також інших приватних (не державних) баз даних. Наприклад, в боті доступні паролі від Вконтакте, Linkedin. Службою безпеки України розпочаті відповідні слідчі дії щодо роботи телеграм-боту та доступних в ньому персональних даних».

Будьте першим, хто прокоментував "Будьте обережні: в Телеграмі бот роздає персональні дані та документи"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*