«Буквар» може стати справді улюбленою книгою дитини. У цьому впевнена бердичівлянка Алла Запольська – вчитель початкових класів із понад 30-річним стажем.
Коли почала працювати з першачками помітила, що до букваря треба підшуковувати допоміжні скоромовки, загадки, ігри. Накопичувала цей матеріал у товстому зошиті. Згодом він увійшов у посібники, які допомагали якісно проводити уроки і вивчати грамоту. Минулоріч жінка узялась за написання букваря. У списку претендентів на подачу документів в міністерстві освіти вона була 19-ю серед охочих. Видавництво у Кам’янець-Подільському взялось за проект. Восени видали 1-у частину «Букваря», 2-у – нещодавно.
«Я не кандидат наук, не академік. Я простий вчитель, який вирішив позмагатися з тими академіками, які пишуть букварі. Про мене не знають і тому у нас, напевно, саме через це не було набрано 20-тисячного тиражу”, – говорить Алла Запольська, вчитель початкових класів.
У Всесвітній день книги і авторського права пані Алла згадує, як усе літо працювала над своїм дітищем. «Буквар» продумувала до дрібниць: тексти обирала українознавчі, цікаві та доступні дітям, щоб виховували у них людяність. З художниками погоджувала малюнки, які б привертали увагу.
«Коли я отримала 5 перших букварів 1-ї частини, чоловік плакав біля мене, бо я нюхала і виціловувала кожну сторіночку. Вкладено багато серця», – каже Алла Запольська.
У ліцеї, де працює авторка букваря, підручник використовуватимуть з вересня. Хотіли раніше, втім чекали на друк 2-ої його частини.
«Коли раніше навчались по букварю, нам потрібно було багато допоміжної ще літератури використовувати. А Алла Тадеушівна врахувала всі недоліки попередніх букварів і нам не потрібно багато залучати довідкової літератури, щоб працювати з даним букварем. В ньому є все», – говорить Ванда Івасюк, директор Бердичівського міського ліцею № 15.
Майбутні ліцеїсти уже познайомились із своїм першим підручником і вже чекають на можливість вчитися із буквариком грамоті.
«Я, Костюк Денис Вадимович. Мені 6 років, я скоро піду до школи, бо хочу стати розумним», – каже майбутній першокласник Денис Костюк.
«Перша книжечка моя, трішки читати вмію я. Це буквар, там багато сторінок цікавих, можна стати розумними», – говорить майбутня першокласниця Діана Музика.
Алла Запольська розповідає: секрет швидкого освоєння абетки , а згодом і читання, у постійному застосуванні ігор, цікаво оформлених таблиць. З ними діти швидше щеплюють склади, приголосні, читають слова. З досвіду, каже, так можна всім класом навчитись читати приблизно за 2 місяці і почати ходити до бібліотеки, не обмежуючись самим лише букварем.
Будьте першим, хто прокоментував "Буквар для українських школярів від бердичівлянки: діти читатимуть за 2 місяці (ВІДЕО)"