Через російські обстріли ЗАЕС знову опинилася на межі ядерної катастрофи

В результаті обстрілів російськими терористами Дніпропетровщини в ніч на 22 травня відключилась остання високовольтна лінія передач, з якої живилася Запорізька АЕС. Про це повідомили у НАЕК «Енергоатом».

Унаслідок безглуздого терористичного обстрілу рашистами в ніч на 22 травня о 5:26 відключилась остання високовольтна лінія передач Дніпровська 750кВ, з якої для власних потреб живилася тимчасово окупована Запорізька АЕС“,

– йдеться у повідомленні.

Таким чином, ЗАЕС знову, вже вдруге за цю весну через неадекватні дії рашистів опинилася в режим блекауту. Нині автоматично увімкнулися дизель-генератори, які забезпечують охолодження ядерного матеріалу енергоблоків. Однак, запасу палива у генераторах вистачить лише на наступні 10 діб. Якщо ж не вдасться протягом цього часу відновити зовнішнє живлення є ризик аварії із радіаційними наслідками. Зворотний відлік розпочався.

Фахівці “Енергоатому” звенулися до міжнародної спільноти із закликом терміново вжити заходів для недопущення нової ядерної катастрофи.

«Наразі терміново необхідні дії усієї міжнародної спільноти задля виведення рашистських терористичних угрупувань з території Запорізької АЕС, передачі її під повний контроль компетентного легітимного оператора – українського Енергоатома, та відновлення умов збереження ядерної, радіаційної і фізичної безпеки ядерного об‘єкта»,

– наголосили в НАЕК.

Нагадаємо також, що росіяни зробили з ЗАЕС склад зброї та боєприпасів.

Будьте першим, хто прокоментував "Через російські обстріли ЗАЕС знову опинилася на межі ядерної катастрофи"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*