Черга в дитсадок: житомирські реалії

Черга в дитсадок: житомирські реалії
Черга в дитсадок: житомирські реалії

Поки одні батьки «латають дірки» у сімейних бюджетах після 1 вересня, інші знаходяться в пошуку дитсадка, до якого вони поведуть свою дитину наступного року.

З грудня 2013 року у нашому місті почала працювати електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади. Така система хоч і не гарантує, що вашу малечу  зарахують до бажаного  дитсадка в бажаний рік, але дає змогу стати в чергу до потрібного садочка.

Електронна реєстрація в дитячий садок | TIMES.ZT

https://reg.isuo.org/preschools

Процедура реєстрації: що за чим

Щоб поставити свою дитину в чергу потрібно зареєструватись на сайті https://reg.isuo.org/preschools. Після реєстрації обираємо зі списку чи вводимо номер потрібного дитсадка та обираємо рік бажаного зарахування.  Відкривши  сторінку з інформацією про садочок,  ми  бачимо прогнозовану кількість місць та чергу, яка утворилась на даний час. Окрім того ви можете почитати відгуки про даний заклад батьків, дітки яких вже його відвідують. У розділі вказані переваги та недоліки дитсадка.

Щоб внести до реєстру усі необхідні дані потрібно мати під рукою свідоцтво про народження дитини та паспорт представника. Якщо є така можливість додайте файл з електронною копією свідоцтва про народження дитини, якщо такої можливості немає, то для підтвердження необхідно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви звернутися до ДНЗ або до відділу освіти з оригіналом (копією) документу.

Надалі ви зможете відстежувати статус своєї заявки безпосередньо на сайті або підключити послугу смс – інформування про стан заявки, яка коштує 35 гривень.

Окремі аспекти оформлення до дитячого садочка ми описували процедуру реєстрації у #Лайфхаці: Як влаштувати дитину до дитячого садочка?

В який дошкільний навчальний заклад ще можна потрапити

Одним із головних критеріїв при виборі ДНЗ є близька відстань закладу до дому або до місця роботи одного з батьків. Однак у деяких мікрорайонах Житомира вкрай важко влаштувати свою дитину до дитячого садочка. Наприклад, поблизу будинку, де я мешкаю, дуже проблематично це зробити.

Я спробувала розібратись, в які дошкільні заклади ще є можливість потрапити вашій дитини наступного року. Отже, згідно системи електронної реєстрації у Житомирі ще є перспектива потрапити у такі дитсадки:

Інфографіка: кількість місць в дитсадок по районам Житомира | TIMES.ZT

Черга в ДНЗ згідно системи електронної реєстрації на Крошні, Польовій, в мікрорайоні Музичної та Паперової фабрики та поблизу вулиці Великої Бердичівської.

Як бачимо, жителі Польової мають змогу водити малечу майже до усіх дитсадків, що знаходяться на території цього мікрорайону. Вільні місця відсутні лише у ДНЗ № 34, що знаходиться за адресою пров. Юрія Кондратюка, 13 та ДНЗ № 68 на вулиці Тутковського, 10. Найбільша кількість вільних місць у віковій групі з 2 до 3 років в ДНЗ № 46 за адресою пров. Шкільний, 6 та ДНЗ №44, що на вул. Вітрука, 17; у віковій групі з 3 до 4 років – ДНЗ №51 на вулиці Вокзальній, 18 А та ДНЗ №66 за адресою Майдан Польовий, 16.

Всім, хто обрав для своїх діток  садочок поблизу вулиці Велика Бердичівська та в районі Музичної фабрики можуть реєструватись до ДНЗ№33, ДНЗ №42, ДНЗ №56, ДНЗ №57, ДНЗ №70.

На Крошні вільні місця у віковій категорії з 2 до 3 років залишились у ДНЗ№5 на вул. Покровська, 13. У віковій категорії лишилось декілька вільних місць у ДНЗ №26 за адресою Крошенська, 34.

Інфографіка: кількість місць в дитсадок. Центр, Вокзал, Богунія | TIMES.ZT

Черга в ДНЗ згідно системи електронної реєстрації на Мальованці, Малікова, Богунії, в районі Вокзалу, вулиці Бориса Тена та Центральній частині міста

На Богунії та в районі Панчішної фабрики є шанси водити дитину до ДНЗ №32, за адресою вул. Гетьмана Самойловича, 16 та ДНЗ №52, що на вулиці Максютова, 11А.

В центральній частині міста є наявні місця в таких дитсадках: №45, №39, №49, №30.

Також вільні місця наявні у ДНЗ №35 за адресою Бориса Тена, 34А.

Інфографіка: кількість місць в дитсадочках. Корбутівка, Сінний | TIMES.ZT

Черга в ДНЗ згідно системи електронної реєстрації на Корбутівці, поблизу Сінного ринку та вулиці Лесі Українки.

Складніше потрапити до дитсадка мешканцям Корбутівки. На даний час вільні місця є у ДНЗ№ 15, що знаходиться  на вулиці Сатарочуднівській, 4А, і взагалі не залишилось місць у сусідньому ДНЗ №6.

Житомиряни, які проживають в районі Сінного ринку, зокрема, вул. Лесі Українки   у 2018  матимуть можливість водити своїх дітей до ДНЗ № 40 за адресою вул. Юрка Тютюника, 17 А та ДНЗ №37. У дошкільних навчальних закладах № 21 та  №29 вільні місця відсутні.

Пільгові категорії

Нагадаю, навіть якщо в обраному садочку є місця, електронна реєстрація не дає гарантій  щодо  зарахування в потрібний рік. Основним чинником який впливає на те, чи потрапить ваша дитина до садочку є кількість зареєстрованих  пільговиків.

« Ми не можем передбачити кількість пільговиків, їх може бути дуже багато. Як правило вони знають, що користуються пільгою, та можуть в будь –  який  момент зареєструвались»,- пояснила мені завідувач ДНЗ №71 Корень Галина Олексіївна.

Згідно «Положення про порядок зарахування дітей до дошкільних навчальних закладів»  право на позачергове зарахування мають такі категорії населення.

  • діти батьків інвалідів 1 групи, в тому числі і діти учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
  • діти з багатодітних сімей, в яких в даний час мінімум двоє дітей дошкільного віку, і один з них вже відвідує даний дитячий сад;
  • діти військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів (в тому числі прокуратури і судів), що проходять службу не за місцем прописки (реєстрації);
  • діти учасників АТО і вимушених переселенців із зони АТО.

Беручи до уваги ці фактори, після електронної реєстрації обов’язково уточніть у завідувача чи методиста дитсадка яка кількість пільговиків в середньому реєструються кожного року та чи зможе в бажаний рік  піди до садочка ваша дитина, якщо у вас відсутні пільги.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

 

Читайте також: Адаптація дитини до дитячого садка

Будьте першим, хто прокоментував "Черга в дитсадок: житомирські реалії"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*