coin24 crypto exchange
1X FAN models
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager

Як влаштувати дитину до дитячого садочка?

Лайфхак

Для того, щоб бути успішним сьогодні, потрібна соціалізація та комунікація… Особливо у дитячому віці, особливо у непростих економічних умовах, коли батьки змушені приділяти більше уваги заробітку, а не проведенню часу з малечею.

Дитячий садок був і залишається найпоширенішим місцем для набуття соціального досвіду. Єдине запитання:

Як влаштувати дитину до садочка?

Як ми знаємо, у будь якої проблеми є мінімум два варіанти її вирішення. Не виняток і дана проблема: перший шлях – це приватний дитячий садочок; інший – влаштування у державний заклад.

Обравши перший шлях, варто запастися не тільки грошима, але й терпінням, бо попри готовність батьків викласти кругленьку суму (у межах міста Житомира середньомісячна вартість складає 3500 грн), наявність вивіски «Дошкільний приватний заклад розвитку дитини», – зовсім не гарантує якості надання послуг.

Загалом у Житомирі вкрай мало таких закладів, а за відсутності конкуренції, маємо зростання вартості послуг та недотримання освітніх стандартів. Інколи трапляються випадки облаштування «дитячого садочка» у дво- або трикімнатній квартирі…

Тому при виборі бізнес сегменту дошкільної освіти, слід перевіряти практично все: від сертифікації продуктів, якими годують дитину, до фахової компетентності педагогів.

Звичайно, переважна більшість читачів обере шлях звернення до державних дошкільних закладів. І тут, як раз, чекає на усіх батьків «невеличкі» перепони:

1) недостатня кількість дитячих садочків

Житомир дитсадочки. Інформаційна система управління освітою | TIMES.ZT

Кількість ДНЗ міста Житомира складає 45

Число ДНЗ велике, а попит ще більший… Дається в знаки розпродаж ДНЗ у 90-ті…

2) відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» обмеження щодо кількості дітей в групах:

Дитсадочки Житомира. Комплектування групп дошкільних закладів | TIMES.ZT

Тобто, є норма, яку перевищувати заборонено.

Якщо порівняти статистику народжуваності у Житомирі та інших містах та селищах нашої області, то побачимо негативну тенденцію: смертність перевищує народжуваність.

Природний рух населення січень 2017 | TIMES.ZT Державна служба статистики України | TIMES.ZT

Однак, кількість новонароджений постійно зростає, що створює попит на отримання освітніх послуг для дітей дошкільного віку.

3) корумпованість системи.

Реєстрація

Хоча Міністерство освіти і науки України чесно намагається подолати людський фактор при відборі дітей до ДНЗ. Була створена електронна система реєстрації, де у відкритому доступі зареєстровані учасники мали можливість відслідковувати за номером, який присвоїла їм система, просування в черзі.

Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади | TIMES.ZT

Але попри те, що система працює, це аж ніяк не додає ентузіазму батькам. Як Ви бачите, середня черга до ДНЗ – до 80 дітей.

4) Досвід та кваліфікація педагогів. Тут ніхто не застрахований від непрофесіоналізму, як і в будь якій іншій сфері надання послуг.

Отож, визначивши перепони для потрапляння до ДНЗ, спробуємо подолати їх.

Перше, що слід зробити – зареєструвати дитину в електронній черзі того ДНЗ, в який Ви плануєте віддати дитину.

Після успішної реєстрації, Ви отримаєте таке повідомлення на свій e-mail:

Заява на реєстрацію в дошкільні навчальні заклади | TIMES.ZT

Друге, на що варто звернути увагу, – це подача документів до ДНЗ: необхідно протягом 10 днів принести у дитячий садочок необхідні документи, визначені в Положенні, завідуючій визначеного дошкільного закладу. В іншому випадку Ваша черга автоматично скасовується.
Як, правило це такі документи: свідоцтво про народження дитини, копії паспортів батьків, свідоцтво про шлюб (якщо прізвища батьків відрізняються від дитячого), довідка про склад сім’ї.

Однак, успішна реєстрація та подача документів – не гарантують потрапляння Вашої дити до дитячого садочка… Що ж робити далі?

Ліквідація перепон… тих, які можна ліквідувати.

Варто звернути увагу, що на першу та другу перепону, ми вплинути не можемо, а от із  третьою та четвертою – варто спробувати.

Говорячи про корумповану систему та електронну реєстрацію, слід пам’ятати, що певні послуги Вам зобов’язані надати і надати безкоштовно і намагатися їх  отримати. Як це працює із ДНЗ?

Дуже просто: черга до ДНЗ насправді не така велика як здається на перший погляд… Вам просто потрібно відфільтрувати список за віковими характеристиками Вашої дитини:

 

Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади. Вікові характеристики | TIMES.ZT

Список складається не з 80 осіб, а з 8!

І Вам не потрібно йти до когось та нести хабарі.

Ще один важливий нюанс, який потрібно знати – це те, що управлінське рішення про зарахування Вашої дитини приймає особа, яка може не знати ні завідувачку садочка, ні вихователів, ні Вас, – це простий оператор, який працює у міському відділі освіти. І він поняття немає, чи давали Ви хабаря, чи ні…

Тому, якщо Ваша черга не рухається, немає надії на чесне влаштування до садочка, тоді потрібно йти до міського відділу освіти та писати запит на доступ до публічної інформації, приблизно такого формату: «Відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації» розпорядник зобов’язаний надавати на запит будь-яку публічну інформацію, що знаходиться у його володінні і є відкритою у доступі. Тому просимо Вас надати пояснення щодо механізму розподілу місць до ДНЗ такого-то».

Впевнений, що після описаних вище дій, Ви зможете добитися чесного та справедливого зарахування до омріяного ДНЗ. Але слід розуміти той факт, що Ваша дитина потрапить туди тільки відповідно черги і після отримання Вами такого повідомлення:

Тому вибір завжди за Вами, шановний читачу…

Сергій Лакидюк, лайфхакер

P.S.  Лайфхак був створений у результаті дослідження та опису отримання послуги у рамках проекту Української  асоціації оцінювання політик, програм і проектів “Посилення децентралізації в Україні”.

 

Матеріал по темі: Черга в дитсадок: житомирські реалії

Будьте першим, хто прокоментував "Як влаштувати дитину до дитячого садочка?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*