Чи можна обговорювати серйозні теми під хрумкіт шоколаду? Що обрати: материнство й повну відданість сім’ї – чи кар’єрний ріст та професійний саморозвиток? Чи можливо поєднати ці дві суперечливі жіночі ролі без жодних жертв? Подія, що відбулася днями у «Львівській майстерні шоколаду» у Житомирі, дала відповіді на ці запитання.
Хто був? Дві з учасниць проекту «12 неймовірних жінок про цінності, які творять людину» – Людмила Зубко та Ольга Герасим’юк відкрито поділилися своїми проникливими життєвими історіями та досвідом. Він давався навіть ціною сліз та силою волі перед рольовим вибором у конкретній професійній ситуації…
Третя персона – власне, автор цього проекту, українська поетеса, головний редактор і співзасновник «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка. Л. Зубко – громадська діячка та власниця «Львівської майстерні шоколаду». О. Герасим’юк – відома як журналіст і ведуча культових телевізійних програм, зокрема «Без табу» та «Проти ночі».
Людмила Зубко
Господиня закладу Людмила Зубко поділилася своїми думками.
– Звідки у жінки енергія та сила гарно виглядати й, водночас виконувати роль матері та жінки для свого коханого? Так закладено природою, жінки – агенти змін, просто часто не вистачає досвіду та знань, тому що багато часу приділяють турботі про свою сім`ю. Доля жінки дуже строката, і потрібно хоча б трішки один одного підтримувати.
Людмила Зубко і Мар’яна Савка
Розмову продовжила Мар’яна Савка.
– Коли я затіяла свій проект, то була молодою мамою і не мала досить вільного часу для себе. Але дуже хотіла спілкуватися з іншими жінками України, адже вважала їх професійними авторитетами та втіленням еталону системи цінностей з приводу питань самореалізації й жіночих прагнень, бажань та обов’язків.
Ольга Герасим’юк
Ольга Герасим’юк була першою, до кого звернулася Мар’яна Савка для створення свого проекту. Вона додала низку переконань та порад стосовно гендерної рівності та ролі жінки поряд з чоловіком.
– Я глибоко переконана, що немає суто жіночого чи чоловічого щастя. Всі ми можемо бути щасливими тоді, коли існує справедливість та рівність. Проте, якщо мислити логічно, то не можна стверджувати про існування ідеальної моделі рівності. Всі ми народилися у різних родинах міст і сіл України. Батьки кожного з нас теж по-різному виховували, прищеплювали певні моральні та суспільні цінності і вкладали різний «стартовий капітал» для розвитку і становлення нової, значущої у суспільстві особистості.
Проте саме роль матері, яку найчастіше вважають творцем сімейного затишку і турботи, а також берегинею роду часто зводиться до стереотипних образів домогосподарки та жінки, що не має власних інтересів і цілей, окрім благополуччя дітей та любові до чоловіка. Аби бути цікавою чоловіку та суспільству, жінці не варто повністю розчинятися у надмірному контролі й турботі до своїх рідних.
Ніколи не впадайте в залежність від свого чоловіка!
З цією тезою О. Герасим’юк погодилися не лише інші ведучі, але й багато хто з присутніх жінок та дівчат.
– Щаслива дитина може вирости тільки у тій родині, де самі дорослі вміють бути щасливими. Тому перш за все потрібно навчитися самим цінувати всі маленькі сюрпризи і радощі, які дарує життя. Один учений сказав, що коли ви вранці прокидаєтеся і спостерігаєте за тим, як ваш чоловік шукає свої шкарпетки, а ви хочете з ним поділитися своїми проблемами, то не ображайтеся, якщо він робитиме вигляд, що вас не чує і продовжуватиме свої пошуки…
…Повірте, чоловіки вас дуже люблять і цінують, і як тільки складеться дві півкулі їхнього головного мозку, перша з яких запрограмована на «героїчний пошук» другого носка – він одразу вислухає вас і дасть слушну пораду.
О. Герасим’юк підсумувала вечірку такими словами.
– Я думаю що, якщо жінка бореться за першість, то у неї немає амбіцій. Не поспішайте робити висновки, а добре обдумайте позицію чоловіка, адже наш мозок запрограмований трохи по-різному. Але водночас чоловік для жінки не лише для почуттів та кохання, а й для повноцінного життя, підтримки, вірного друга та порадника на «спільній ниві».
…У кіно є таке поняття, як «артхаус». Але й на телебаченні зрідка трапляються явища, які можна назвати цим словом. О. Герасим’юк люб’язно погодилася поговорити з Times.Zt.Ua про містичний телевізійний проект «Проти ночі», автором якого вона була…
Проти ночі. Львів
Один з випусків легендарного проекту.
Тетяна МОНЬКО
Читайте також інший матеріал цього автора: Як подолати хвилювання і тремтіння голосу? Поради телеведучого
Возможно все. Вопрос только в расстановке приоритетов.