Чому житомиряни відмовляються вакцинуватися від COVID та чого бояться (ФОТО), (ОПИТУВАННЯ)

 

Вже цього місяця в Україні планують розпочати першу хвилю вакцинації. Нагадуємо, що в першу чергу отримати щеплення від вірусу зможуть медичні працівники закладів охорони здоров’я, які працюють з коронавірусними хворими, всі працівники лабораторій, які проводять діагностику COVID-19, працівники екстреної медичної допомоги, а також люди, які перебувають в спеціалізованих закладах соціального захисту, і працівники таких закладів.

 

Сьогодні, 8 лютого, у Житомирській обладміністрації повідомили про офіційну статистику, зокрема лише близько 30% готові вакцинуватись, інші проти. Журналісти Times.ZT провели своє дослідження й визначили, чому люди бояться щеплення та чи знають про вакцини, які є на ринку. 

 

П’ять з опитаних розповіли, що якщо запропонують зробити щеплення, то вони погодяться. Проте четверо з них навіть не знають, яку вакцину мають отримати та не цікавилися про неї. Житомиряни бояться побічних ефектів. А от деякі респоденти взагалі зазначили, що не вакцинуватимуться, бо мають стійкий імунітет. 

“Справа в тому, що я працюю в медичному закладі, тому ми повинні вакцинуватись. Це не примусово, я можу обирати, але вважаю, що так як працюю з людьми, то потрібно. Нас вакцинуватимуть безкоштовно, але ще не відомо, яка вакцина буде та коли. Звичайно, вакцина від ковід, як будь-яке щеплення, може давати побічні ефекти, але це нормально. Поки ще не знаємо, які будуть вакцини – ще ніхто не знає. Ми тільки зробили опитування хто згоден, а хто ні”, – розповіла медпрацівниця Олена.

“Якщо запропонують вакцинуватися, то я готовий. Думаю, що навіть на платній основі. Я не боюсь побічних ефектів чи реакції організму на щеплення. Наскільки я знаю, то українців вакцинуватимуть якоюсь китайською вакциною”, – розповів житомирянин Андрій. 

“Мабуть що погоджуся на вакцинацію. Але не платно, це не для пенсіонерів. В Україну мають привезти Pfizer чи  Kovacs, щось таке. Дуже боюсь, як перенесу вакцинацію. Хронічних хвороб як таких наче немає, але всеодно страшно”, – розповіла пенсіонерка Раїса.

“Вакцинуватись буду. Якщо доведеться, то й платно. Я не знаю, які будуть вакцини, але щеплення не боюся”, – поділилась житомирянка Світлана. 

“Я не знаю, ще не думав, чи вакцинуватись, та й не знаю, чим. Все по факту, зараз навіть не думаю про це”, – зазначив Анатолій.

“Я не знаю, яка та вакцина. Мабуть треба, може й погоджуюсь. Мені немає часу цікавитись, які вакцини є – ось коліно болить. Якщо буде велика потреба, то й платно вакцинуватимусь. Але я дуже боюся, бо в мене взагалі алергія на всі щеплення”, – розповіла житомирянка Лідія. 

“Я не вакцинуватимуть – почекаю. Будь-яка вакцина має пройти певний випробувальний термін. А це, як кажуть у програмістів, бета-версія. Я знаю, що українцям пропонують Pfizer з Європи, дехто Супутник хоче російський. Я вважаю, що треба почекати. Якщо буде це доцільно, то навіть і заплачу за вакцину, але зараз мені не доречно, бо я вже перехворів”, – пояснив Олександр.

Нагадуємо, що з усім переліком наявних в світі вакцин від COVID-19, а також їхніми характеристиками ви можете ознайомитися тут.

Будьте першим, хто прокоментував "Чому житомиряни відмовляються вакцинуватися від COVID та чого бояться (ФОТО), (ОПИТУВАННЯ)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*