Stay with Ukraine
1xfan manager
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1X FAN models
Stay with Ukraine

«Чорний піар, залякування та напад на конкурентів»: ОПОРА розповіла, як проходять місцеві вибори 2020

Місцеві вибори у Житомирі відбудуться за кілька днів, але вони вже встигли «відзначитися» низкою порушень. Координатор громадянської мережі «Опора» в області Тарас Чмут розповів, що з початком виборчої кампанії На Житомирщині виявили факти чорного піару, конфліктів, нападів на кандидатів та залякування.

«Кампанія місцевих виборів була досить швидкою і динамічною через новий виборчий кодекс, а також COVID-обмеження. Це певний новий виклик до ТВК, органів місцевої влади по забезпеченню ТВК і ДВК. В день виборів чекаємо більш конкретного розуміння того, як місцеві органи влади підготували дільничні виборчі комісії до роботи в умовах коронавірусу. Кампанія характерна високою конкуренцією. Були конфлікти, застосовувалися технології чорного піару в Житомирі та районі, Коростені, Чуднові і Чуднівському районі. Також зафіксовано три випадки погроз кандидатам та фізичного залякування. Один з випадків призвів до того, що кандидат був змушений знятися з балотування, але при цьому він вирішив не повідомляти про це публічно, не писати заяву в поліцію, бо переймався за безпеку своєї родини. Це свідчення про те, що кампанія місцевих виборів досить конкурентна, і не всі з гравців вдаються до законних методів», — розповідає Тарас Чмут.

Він також зазначає, що крім класичних методів агітації, зовнішньої реклами, вуличної агітації, суттєво посилилася агітаційна кампанія в інтернеті. Наразі законодавчо не врегульований процес агітації в інтернеті, її фінансування, і це певна прогалина виборчого законодавства, яка може призводити до фінансування кампанії «сірими» коштами. 

«Крім того, кандидати не зраджують традиціям, роздають все, що можуть, і не приховуючи, що це куплено за власні кошти, що можна трактувати, як потенційний підкуп виборців. Громадянською мережею „Опора“ було написано відповідні заяви до поліції. В Житомирській області виявлено понад 400 виборчих інцидентів. З них близько 60% стосується агітації, розміщення зовнішньої реклами без вихідних даних, в неналежних місцях та неповними або доклеєними вихідними даними, що може свідчити про фінансування не з виборчого фонду. Решта 40% — робота комісій, потенційне застосування адмінресурсу і інших проблем, в тому числі й підкуп виборців. По більше 100 випадках було звернення до поліції», — зауважив Тарас Чмут.

Начальник ГУНП у Житомирській області Юрій Олійник додає, що за період виборчої кампанії у поліції зареєстровано 88 повідомлень про порушення.

«За результатами проведених повідомлень по 14 фактах відкриті кримінальні провадження та складено 32 адміністративні протоколи. 21 повідомлення не підтвердилося, в інших випадках триває перевірка. Що стосується правової кваліфікації, виявлено 5 фактів за ст. 358 — підроблення документів, 3 — ст. 160 — підкуп виборців, 2 — ст.125 — умисне тілесне легке ушкодження, ще 2 — ст. 194 — умисне знищення пошкодження майна, по 1 — ст. 170 — перешкоджання законній діяльності професійних спілок, і 1 факт — ст. 185 — крадіжка».

Юрій Олійник зазначив, що поліція області готова до проведення вільного волевиявлення, буде запечений порядок та безпека, а участь в ньому прийме 4545 правоохоронців. З яких 2 047 — поліція, 2 109 — УДСНС, Житомирський прикордонний загін — 20 людей, нацгвардія — 210, курсанти навчальних закладів — 159.

«В день виборів у нас працюватиме до 100 короткотермінових спостерігачів, 60% з яких буде покривати ДВК, 40% — працюватиме на визначених ТВК, це 6 комісій в межах області, в декілька змін. Також у нас буде 4 мобільні групи, які будуть намагатися оперативно реагувати на якісь порушення в кожному з центрів району», — розповідає Тарас Чмут. 

Координатор мережі «Опора» нагадує, що виборцям в день голосування не можна агітувати, виносити бюлетені та фотографувати їх, оприлюднювати таємниці голосування. Голосування можливе лише за паспортом громадянина України або ІД картою, не за водійськими правами і не за закордонним паспортом. Також виборчий кодекс передбачає можливість голосування за електронним паспортом через «ДІЮ», але більшість ДВК не мають такої можливості, тому не варто орієнтуватися на додаток, краще приходити із звичайним паспортом. COVID не причина, щоб виборець не проголосував. Нагадуємо, що хворі на COVID-19 та люди, які на самоізоляції, зможуть проголосувати, але є певні правила.

 

Будьте першим, хто прокоментував "«Чорний піар, залякування та напад на конкурентів»: ОПОРА розповіла, як проходять місцеві вибори 2020"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*