“Чорти підрили”: на Житомирщині зненацька розвалився гуртожиток

У селі Нова Чортория Любарського району раптово обвалилася цегляна стіна 5-поверхового будинку, оголивши нехитрі інтер’єри студентських кімнат. Гуртожиток належить Новочорторийському аграрному технікуму. Катастрофа сталася о 6 ранку 28 липня, але, на щастя, ніхто не постраждав – вочевидь, через те, що зараз літні канікули і практично всі студенти поїхали додому. 

У гуртожитку 225 кімнат, і, за даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, кожна десята зруйнована. Що саме стало причиною катастрофи – порушення будівельних норм при будівництві, порушення правил експлуатації чи інші причини – з’ясовують слідчі.

Назва “Чортория” походить від іменника “чорт” та дієслова “рити”. Легенди пов’язують назву з нечистою силою. Нібито колись через сильну зливу вода вирила в тутешніх пагорбах безліч ям та ровів, завдаючи шкоди мешканцям. Люди побачили у цьому “чортячу силу” й назвали село “Чорториєю”. Неподалік від Нової Чорториї існує і Стара Чортория. Окрім Житомирської області, подібні топоніми зустрічаються також у Чернівецькій, Тернопільській, Вінницькій, Львівській та інших областях України.

Times.Zt.Ua

 

Будьте першим, хто прокоментував "“Чорти підрили”: на Житомирщині зненацька розвалився гуртожиток"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*