1X FAN models
COIN24 old

Мародерів, які нищать ліси України, хочуть «садити» довічно (фото, відео)

Страшні картини оголених ділянок землі можна побачити у Карпатах, на Поліссі і навіть на Поділлі. По всій Україні спливають факти варварського нищення природних ресурсів. Все частіше в соціальних мережах люди публікують фотографії, зроблені з місць спустошення лісів. Відеоролики, на яких не лише вантажівки, а цілі потяги вивозять українську деревину. А що влада – заснула?..

На хвилиночку, що чекає на Україну та українців, якщо не припиниться тотальне винищення лісів:

– зміна клімату (яку вже можна прослідкувати, адже не так давно, посеред літа, в Карпатах випав сніг, а на Житомирщині температура різко знизилася з палючих +35 до +10);

– ерозія родючого шару ґрунту;

– можливі посухи, адже на території де є ліс, опади випадають значно частіше, ніш там, де його немає;

– підвищена вітряність, адже ліс виконує захисну функцію від холодних і сухих вітрів.

Ліси Житомирської області входять до масивів, в яких були зафіксовані найбільші обсяги незаконного вирубування. За даними державного агентства лісових ресурсів України за 2017 рік, ліси Житомирщини втратили 1168 куб. м лісу. Це ганебне третє місце серед українських областей. 

Також на сайті агентства розміщена інформація щодо кількості незаконних вирубок в Україні:

– 2015 рік – 24,1 тис. куб. м.;
– 2016 році – 15,8 тис. куб. м.;
– 2017 рік – 14,4 тис. куб. м.

Відповідно до даних Державної митної служби, кожного року з України вивозиться дерева приблизно на 272 мільйони доларів. Однак щодо незаконного вивезення, експерти нічого точного повідомити не можуть. Хоча існує припущення, що у браконьєрів заробіток може бути більшим від цієї суми практично в два рази.

Рішення є?..

І ось, нарешті, 3 липня народні депутати України прийняли закон, який має посприяти збереженню українських лісів та запобігти їх масовому знищенню і вивезенню. Він змінює види покарань, які понесуть особи, що своїми діями спричинили нищення лісів України. За транспортування цінних і рідкісних дерев і необроблених лісоматеріалів, переховуючись від митного контролю, тепер позбавлятимуть волі на термін від 3 до 5 років. Злочинну групу позбавлятимуть волі на 5–10 років, при цьому ще й проводитимуть конфіскацію майна. Те ж саме чекає і на службових осіб, що використали своє посадове становище.

Якщо група осіб займалась контрабандою, розміри якої можна вважати особливо великими, то її учасників позбавлять волі на термін 10–20 років. Їх також очікує конфіскація майна.

Змінилися й розміри штрафів. Нелегальна вирубка, ушкодження, нищення лісу і молодняка карається штрафом у 15–30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб штрафна санкція зростає, і становить від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторні прояви нищення лісу приведуть до штрафування на суму від 30 до 60, а для посадових осіб від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів.

Незаконний продаж лісу

Вирубка лісу всупереч закону, його транспортування, зберігання і продаж каратиметься одним з наступних можливих варіантів, в залежності від обставин конкретної ситуації:
– штрафом у розмірі від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
– арештом до півроку;
– обмеженням/позбавленням волі до 3 років.

Покарання за такі ж повторні дії або за дії групи осіб за попередньою змовою: позбавлення або обмеження волі на 3-5 років.

Здійснення подібних злочинів на територіях природних заповідників карається:
– штрафом у 1500 – 2000 неоподатковуваних мінімумів;
– обмеженням/позбавленням волі від 3 до 5 років.

Відповідний закон стане чинним від 1 січня 2019 року. Після чого експорт паливної деревини буде заборонено на 8 років.

Відеосюжети

В Інтернеті люди публікують купу фото- та відеодоказів «ґвалтування» українських лісів. До фіксувань подібних дій взялась і українська співачка Руслана Лижичко. Події на відео, відзняті Русланою в Карпатах, наводять жах…

А ось кілька відео, відзнятих небайдужими українцями, на яких показано як і куди вивозять український ліс.

Електронні скарги

Житомиряни намагаються боротися з винищенням лісу своїми силами, хто як може. Одні перекривають дороги, а інші пишуть петиції до Президента України. В петиції описана скарга щодо незаконної вирубки лісової смуги у Житомирі в районі «Бумажки» (вулиця Слобідська). Однак її не підтримали. З необхідних 25000 голосів було тільки… 78.

В даний час проводиться збір голосів для петиції про довічне позбавлення волі чиновників, що стоять за незаконною вирубкою лісів. Підпишете?..

Житомирський ліс сьогодні

5 липня на автодорозі «Київ – Ковель» патрульні спинили вантажівку, водій якої порушив правила дорожнього руху. Поверхнево перевіряючи вантажний автомобіль, патрульні зафіксували, що кузов машини був вщент заповнений деревиною. Необхідних документів на навантажений дуб водій не мав, а під час надання пояснень плутався та дуже нервував. Патрульні поліцейські на місце подій викликали слідчо-оперативну групу Лугинського відділку поліції.

А ось фото, відзняті у смт Новогуйвинськ Житомирської області нещодавно.

В одному зі своїх інтерв’ю кілька місяців тому український політик Віталій Журавський описав ситуацію, яку йому довелося побачити на власні очі на Житомирщині. Його обуренню, судячи з відео, не було меж. Політик наголошує на тому, що вирубування лісів Житомирщини набуло обрисів реального екологічного лиха. Він вважає, що влада та правоохоронні органи вирішенням проблеми займатися не збираються. Віталія Журавського також вразив факт того, що ліс рубають прямісінько серед білого дня, на очах у людей, під прикриттям «санітарної обробки».

Політик розповідав, що жителі Радомишля разом з активістами громадської організації «Дістало!» почали діяти радикально – вони зупиняють лісовози, які повністю наповнені абсолютно здоровим деревом. Люди здійснюють подібні дії у зв’язку з тим, що на їх листи, де вказані конкретні місця незаконної вирубки лісу, від органів влади немає жодної реакції.

Times.Zt.Ua публікував матеріал про жахливу ситуацію з лісом у Житомирській області поблизу Коростишева. Там ліс нищать з метою подальшого видобування піску.

Також проблему нищення лісу ми побачили, готуючи матеріал про Житомирську психіатричну лікарню. Лікарня в селі Зарічани розміщена на території, довкола якої розкинувся гарний ліс. Певно таке зелене оточення сприятливо впливає на процес одужання пацієнтів. Однак і тут ми помітили явне прорідження лісу. Довкола тих дерев, що ще залишилися, пеньки та зрізані колоди.

Соціальні мережі переповнені фотографіями, що свідчать про масові вирубки лісів України. На знімку зафіксований пронизливий допис, який в мережі Facebook залишив небайдужий чоловік Олександр Бондар.

Дерева масово вирубують та нахабно вивозять в невідомому напрямку прямо серед білого дня на очах у людей.

Нищення лісу призведе до того, що людям не буде де збирати гриби та ягоди, повітря не буде очищуватися належним чином, лісові звірі залишаться без своїх звичних умов для життя. Окрім цього, українців очікує ще й велика купа екологічних проблем та можливих природних катаклізмів.

Вихід із ситуації є. Кожен побачений факт незаконної вирубки потрібно фіксувати та доводити до відома правоохоронних органів. Також на ситуацію можна вплинути й іншим шляхом. Посадити кілька дерев для кожного – не так вже і складно. А тому, почавши масову акцію озеленення України, можливо, вдасться відновити та покращити стан її лісів і природи в цілому.

Чи буде дієвим прийнятий закон, чи буде зупинена масова руйнація українських лісів, побачимо згодом.

P.S. Порошенко не підписав закон…

Як стало відомо, Президент Петро Порошенко повернув до Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». Чому? Аналіз законопроекту, проведений Міністерством економічного розвитку та торгівлі, нібито виявив, що окремі норми законопроекту порушують положення Угоди про асоціації з ЄС та зобов’язання, взяті Україною при вступі до СОТ.

Виникають запитання:

  1. Невже Україна у цих документах зобов’язала себе знищити власні ліси?
  2. Невже членство в якихось організаціях – важливіше за національні інтереси та збереження природного середовища?

Тетяна ОВСІЄНКО

Читайте також:

Як зарічанський ліс зникає у кишенях місцевих “феодалів” (частина І)

Як зарічанський ліс зникає у кишенях місцевих “феодалів” (частина ІІ)

Будьте першим, хто прокоментував "Мародерів, які нищать ліси України, хочуть «садити» довічно (фото, відео)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*