HOVER
INNA BILA
IT LAB STUDIO

Чи прийдуть до Матері Божої Бердичівської паломники? (ВІДЕО)

Still1212 00000 6 777x437 - Чи прийдуть до Матері Божої Бердичівської паломники? (ВІДЕО)

Цього року до ікони Матері Божої Бердичівської не прийдуть тисячі паломників з різних міст України та з-за кордонну. Однак, Урочистостям у Всеукраїнському Санктуарії 18-19-го липня все ж бути.

«Свято все ж таки буде, тому що сама Матір Божа не перестає нами опікуватися. Не перестаємо і ми також розраховувати на Її заступництво. В умовах, які можливі, хочемо відзначити це свято», – розповідає отець Рафаїл Мишковський, хранитель Санктуарію Матері Божої Бердичівської.

З урахуванням карантинних обмежень, у кляшторі чекають на запрошених представників від 14-ти офіційних паломництв. Від кожного – до 5-ти чоловік. Традиційно зведеного вівтаря біля оборонних стін храму не буде. Цьогоріч ікону Матері Божої планують встановити на балконі верхнього костелу, щоб вона була доступною всім. 18-го липня о 17-ій розпочнеться зустріч представників паломників. А о 18-ій –  молитва виключно з організаторами піших паломництв.

«Урочистість в суботу буде очолювати архієпископ  Клаудіо Гуджеротті, апостольський нунцій Папи Римського в Україні», – говорить отець Рафаїл.

Рівно 29 років тому, зазначає хранитель Санктуарію, вперше відбулась Божа служба на сходах і балконі храму. Усі ці роки люди йшли до Матінки Божої з різними проханнями.

«Ми всі йшли з одним наміренням – це за мир в Україні, цей рік присвячений святості сім’ї і ми молилися за українські сім’ї», – говорить Ярина Грень, учасниця Францисканського паломництва.

«Для мене це було випробування: що це таке. У дорозі я знайшов свою мету, завдяки якій дійшов. Ми спілкувались все більше і більше, знаходили багато друзів», – каже паломник з Харкова Денис.

Рафаїл Мишковський розповідає: про чудотворні зцілення людей після молитв біля бердичівської святині відомо ще з І-ої половини 17-го століття. Подарував ікону храму його фундатор Януш Тишкевич. Але 1941-го року вона  була втрачена під час окупації Бердичева німцями. У 91-му намалювали її копію. Віра людей, які звертаються у молитві до Божої Матері, продовжує творити чудеса. Так, розповідають отці-кармеліти, багато вірян звільнились від залежностей, які нищили їхнє життя. А минулого року у парафії сталися дві надзвичайні події завдяки незламній вірі та молитві.

«Оздоровлення дівчини, яка потрапила під поїзд у Вінниці, але з нашої парафії вона була. Відносно швидке одужання було доказом Божої благодаті. Минулого року хлопчик – дитина півторарічна – випала з 9 поверху. Чудесно було збережено життя цієї дитини, а потм також відносно швидке повернення до здоров’я», – розповідає настоятель кляштору босих кармелітів.

У неділю, 19-го липня, свята меса розпочнеться об 11 годині. Очолить дійство визначна постать.

«Цього року буде видатна для нашої Римо-Католицької Церкви особа – кардинал Конрад Краєвський. Він за національністю поляк. Зараз він в тісному колі співпрацівників Папи Римського Франциска, він відповідальний за благодійні діла вселенської церкви», – додає Рафаїл Мишковський.

Хранитель Санктуарію звертається до охочих прийти на Урочистості: можливі обмеження. Треба мати при собі маски, зберігати дистанцію між людьми. Відвідати кляштор вірян запрошують протягом липня та нагадують: підтримати з ними духовність можна он-лайн. Трансляції літургій вестимуться на католицьких медіа та у мережі Фейсбук.Будьте першим, хто прокоментував "Чи прийдуть до Матері Божої Бердичівської паломники? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*