«У КНР ніхто не вмер»: як працює Велика Китайська Стіна COVID-брехні

Справжню історію виникнення і розповсюдження COVID-19 згодом напишуть історики. Але вже сьогодні можна зробити деякі висновки. Абсолютно доведеним фактом є те, що епідемія виникла у Китаї, звідки почала поширюватися по всьому світу. І з’являється все більше даних, які вказують, що версія про зародження вірусу SARS-CoV-2 «природним шляхом» на ринку в Ухані – лише байка, вигідна китайській владі.  

Щоб підтримувати цю версію на належному «науковому» рівні, Пекін спрямовує величезні кошти. За допомогою грантів та інших видів матеріальної стимуляції – влада КНР знаходить на Заході вчених, журналістів і політиків, які охоче повторюють та розвивають головні постулати версії:

  • SARS-CoV-2 виник в результаті фатальної природної мутації генів;
  • структура вірусу однозначно підтверджує, що він ніяк не міг бути створений штучно.

Цієї ж версії загалом дотримується й Всесвітня організація охорони здоров’я. Щоправда, останнім часом чиновники ВООЗ стали уникати прямих відповідей на прямі запитання про природу SARS-CoV-2. Це сталося після того, як США офіційно заявили, що припиняють фінансувати ВООЗ. Причина дуже проста: Сполучені Штати небезпідставно запідозрили, що ВООЗ у багатьох питаннях, м’яко кажучи, танцює під дудку Пекіна.      

Секрет Полішинеля

Найбільше владу КНР дратує те, що в колисці епідемії – Ухані – розташовано Уханський інститут вірусології. Чому дратує? Тому, що дуже важко переконати людство, що інститут, який десятки років займався вивченням коронарних вірусів – не має жодного відношення до коронавірусної пандемії, яка почалася у цьому ж місті. Тим більше, що 2015 року тамтешні вчені розробили на основі вірусу кажанів так званий гібридний вірус, здатний заражати людину.

У цій історії є ще одна цікава деталь. 2018 року співробітники посольства США в КНР були на екскурсії в УІВ. За результатами відвідин вони направили у Вашингтон депешу, в якій говорилося про наявність серйозних проблем з безпекою в інституті. При цьому заявлений рівень біологічної безпеки в Уханському інституті вірусології – 4.   

Китай скаржився, що його громадян заражають коронавірусом з… Росії

Китайська влада петляла, немов, заєць – намагаючись уникнути відповідей на запитання, яких у міжнародної спільноти з кожним тижнем ставало все більше. Навіть обережне припущення «а чи не міг статися витік вірусної інфекції зі стін інституту в Ухані?», висловлене толерантними західними ЗМІ – викликало у маоїстської верхівки лють і підозріло бурхливу реакцію, в тому числі дипломатичну.

Дуже часто Пекін робив із себе відверте посміховисько. Наприклад, на початку квітня Китай скаржився, що більшість нових випадків коронавірусної хвороби в країну завезли з Російської федерації. Держава з населенням близько 1,5 млрд. людей запевняла 6 квітня, що за добу вона виявила «аж» 39 нових випадків COVID-19. І більшість із них у КНР нібито привезли пасажири авіарейсу Москва-Владивосток. У ті ж дні китайська влада бідкалася, що носіями вірусу SARS-CoV-2 можуть бути близько 1,6 млн. китайців, які – увага! – навчаються за кордоном.

Іншим словами, відбулося ось що. Станом на 6 квітня 2020 року Китай офіційно зафіксував 81 708 підтверджених випадків COVID-19 та 3 331 смертельний випадок. Злякавшись масштабів епідемії, її руйнівних наслідків для економіки та політичної стабільності – партійно-бюрократична верхівка КНР прийняла рішення розпочати гігантську кампанію з дезінформації. Перш за все, Пекін почав «переводити стрілки» епідемії на інші країни та континенти. І вдався до масштабних махінацій з показниками захворюваності та смертності.   

«Героїчна боротьба» і «китайське COVID-диво»

Китайські ЗМІ розпочали велику PR-кампанію, яку можна умовно назвати «героїчна боротьба». Газети, онлайн-видання, телебачення – кожного дня демонстрували зображення людей у захисних костюмах, які дбайливо опікуються простими китайськими громадянами і ефективно захищають їх від вірусної інфекції.

При цьому ЗМІ «забували» сказати, що ефективних ліків проти SARS-CoV-2 досі нема. Що людина, яка підхопила вірус, може або видужати, або померти – але не може позбутися інфекції за допомогою медичних препаратів чи якихось лікувальних процедур.

Тим не менш, підгодовані Пекіном «незалежні джерела» почали говорити про «китайське COVID-диво». Мовляв, рішучі дії китайської влади, надзвичайно жорсткі карантинні заходи та висока дисциплінованість населення – стали факторами, які призвели до нечуваного падіння захворюваності та смертності в КНР. Дуже часто при цьому вказувалося, що таке «диво» можливе лише в країні з глибокими авторитарними традиціями, де державний апарат надійно контролює соціум, а слово чиновника – закон. Тобто, за все це слід дякувати Великому Мао – який створив КНР у вигляді феодально-комуністичного концтабору.

«Диво», яке регулюється вручну

Але «диво» часто створювало комічні та ганебні для китайської влади ситуації. Наприклад, Пекін офіційно заявив, що того ж таки 6 квітня в країні ніхто не помер від коронарного вірусу. Це вже виглядало, як відверте знущання над логікою, правдою – і пам’яттю десятків тисяч людей, які вмирали у світі щодня від «китайської зарази». США розпочали жорстко тиснути на КНР – з вимогою надати повні та достовірні дані про початок епідемії та її реальні масштаби в Ухані, провінції Хубей і загалом у Китаї. Західна преса пише, що китайська влада не лише приховує, але й системно знищує докази своїх помилок та недбалості. Які, власне, й спричинили світовий вірусний кошмар.

І Пекін частково «увімкнув задній хід». Наприклад, 17 квітня з’явилося повідомлення про «уточнені» дані стосовно захворюваності та смертності в Ухані. Раптом з’ясувалося, що число смертей від SARS-CoV-2 у місті на 1 290 (!!!) більше, ніж заявлялося раніше. Мовляв, міська влада раніше трохи «не так» порахувала.  

Але, незважаючи на окремі «уточнення» – загальна тенденція залишилася незмінною: Китай продовжує натхненно і системно брехати. 28 червня у КНР офіційно нарахували 17 випадків  COVID-19. Станом на цей день країна, де зародилася і звідки виповзла пошесть – нібито займає лише 22 місце у світі за масштабами захворюваності. Масштаби Пекін намалював такі:

  • 6 квітня – 81 708 випадків;
  • 28 червня – 83 500 випадків.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "«У КНР ніхто не вмер»: як працює Велика Китайська Стіна COVID-брехні"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*