COVID-надбавки, обіцяні Зеленським, медикам Житомирщини не заплатили навіть за березень

І не тільки Житомирщини. Не в повному обсязі їх отримали медичні працівники Київщини, Львівщини, Харківщини, Одещини – і далі йде повний список областей України, за винятком Полтавської. Лише тут, за словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, місцева влада сумлінно виплатила лікарям, медсестрам та санітаркам 300% від посадових окладів, обіцяних виконавчою владою та особисто Президентом України. І це тільки за березень. Про квітень міністр поки що скромно мовчить.

Times.Zt.Ua вже писав про те, що поділ українських медиків на сорти – не дуже гарний вчинок Кабміну і МОЗ. Нагадаю, надбавки обіцяні лише тим працівникам медицини, які беруть участь у боротьбі з епідемією COVID-19. Усі інші залишаються зі своїми старими посадовими окладами. Це несправедливе і безглузде рішення приведе до того, що хірург або зав. відділенням офтальмології – може отримувати менше, ніж санітарка інфекційного відділення. Зрозуміло, що в ситуації, яка склалася, влада має підвищити оклади усім без винятку медикам усім спеціальностей. Бо всі вони сьогодні – на передовій, всі однаково ризикують здоров’ям.

Але владна вертикаль Зеленського не може впоратися навіть з тим, що пообіцяла деяким (не всім) медикам. Президент України погрожував звільненням головам обласних адміністрацій, які не забезпечать виконання цього рішення. Що ж, Володимир Зеленський може сміливо починати виганяти очільників усіх ОДА, крім Полтавської.

На фото ви бачите намет, який ще наприкінці березня розклало МНС біля інфекційного відділення міської лікарні №1 Житомира. За офіційною версією – для оперативного розміщення хворих в разі раптового різкого збільшення їх кількості. Нічна температура у березні та квітні іноді опускалася нижче нуля. І що, пацієнтів з високою температурою тримали б у наметі, який вночі неможливо нормально обігріти? Серйозно?..

Слід розуміти: окрім офіційної версії завжди існує фактичний стан справ. Офіційна версія: намет поставили для хворих на COVID-19. Фактичний стан справ: намет – елемент звичайної чиновницької показухи. Розклали, зробили фоточки, відіслали у Київ, відзвітували про активну боротьбу. Так само і з карантином. Так само і з надбавками для медиків. Офіційна версія чомусь скрізь виявляється битою фактичним станом справ.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "COVID-надбавки, обіцяні Зеленським, медикам Житомирщини не заплатили навіть за березень"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*