При цьому міська влада старанно робить вигляд, що нічого не помічає. І зрозуміло, чому. Цього року з великою ймовірністю відбудуться місцеві вибори. Хіба міський голова захоче зараз погрожувати городянам, приймати непопулярні рішення та йти проти течії? Ні, не захоче. А течія сьогодні, 11 травня 2020 року, така: абсолютна більшість мешканців Житомира ігнорує маски. Або носить їх під підборіддям, не закриваючи рота та носа – «аби було».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/10.jpg)
Послаблення карантинних обмежень багато хто зрозумів як завершення карантину взагалі. На Михайлівській люди сидять щільно один біля одного, не дотримуючись санітарної дистанції.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/13-1.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/14.jpg)
Погодьтеся: разючий контраст із «мертвою» Михайлівською, яку ми бачили на Великдень.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/12-1.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/11-1.jpg)
Городяни масово окупували парки, сквери та бульвари.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/18.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/08.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/03-1.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/05-1.jpg)
Діти шаленіють від свободи руху та весни.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/07.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/06-3.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/04-1.jpg)
Дівчинка демонструє тату з поняшкою – з дозволу мами, звичайно.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/09-1.jpg)
Дві людини і одна тварина мило позують для Times.Zt.Ua.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/17.jpg)
Кілька слів про поліцію. 11 травня я зустрів поліцейських лише на Великій Бердичівській, куди вони приїхали за викликом.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/02-2.jpg)
Більше ніде у місті поліції я не бачив. Вона делікатно самоусунулась від нагляду за дотриманням маскового режиму та від складання протоколів на штраф у 17 000 гривень. Які офіційно все ще актуальні. Можна сказати, поліція Житомира повторила подвиг поліції чеського міста Пардубіце. За що житомиряни їй щиро, без іронії, вдячні.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/16.jpg)
Я багато писав про те, що діючі карантинні заходи – нелогічні, непослідовні і часто просто безглузді. Зрештою, сама постанова Кабміну №225 від 2 квітня на момент виходу не мала законної сили. Писав я також і про те, що люди дуже швидко втомляться від обмежень і почнуть їх масово ігнорувати. Що і сталося.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/19.jpg)
Мабуть, апогеєм карантинного абсурду було б побачити бігунів у масках. Або велосипедисток у респіраторах. Хоча ні, чекайте! Є таке фото…
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/05/15.jpg)
Тарас СТРІЛЬЧИК
Будьте першим, хто прокоментував "Свято непослуху: житомиряни самовільно скасували масковий режим (ФОТО)"