Великдень-2020: Житомир «вимер» (ФОТО)

Дивне відчуття: ніби йдеш по нічному безлюдному місту – але при цьому чомусь світить сонце. 19 квітня 2020 року городяни зникли не лише з храмів, але й з вулиць Житомира. Ви бачили коли-небудь Михайлівську, на якій нема жодної людини в радіусі двох сотень метрів?..

Я знайшов «живе» місце на Михайлівській. Одне кафе вирішило працювати на свято у режимі вуличної крамниці. Продавець розкладає цінники: пасочку вагою 100 г пропонують купити за 55 грн. Скільки коштує гарний фігурний великодній шоколад – я навіть побоявся питати…

Порожнім муніципальним транспортом під час карантину вже нікого не здивуєш. Це автобус №4, якій їде по одній з центральних вулиць міста – Київській. Водій везе лише себе.

Порожні зупинки на Великій Бердичівській. Нікому нікуди не треба їхати.

Порожній ринок на вулиці Довженка, який тривалий час був більмом на оці міської влади. Ганяли нелегальних продавців, складали протоколи, обговорювали на виконкомі… Тепер тут тихо, як на цвинтарі.

Біля Соборної площі зустрів дитячу душу. Хлопчак на самокаті зачаровано розглядав пріле скло Пам’ятника Житомирській Недоумкуватості. Мама йшла позаду, але без маски. Тому я її не фотографував.

Єдиний позитивний момент: слабкий транспортний рух дав можливість відносно швидко завершити ремонтні роботи на Великій Бердичівській. Так, місто «мертве» – зате з новим асфальтом.

Недобудована Свято-Богоявленська церква біля 33-ї школи. Великдень. Жодної живої душі.

Свято-Михайлівський собор. На дверях висить попередження, що храм працює в закритому режимі. Але на свято двері відчинені. На весь храм я нарахував трьох людей.

Свято-Успенський собор. У храмі – одна людина.

Біля храму неквапливо гуляє священик. Судячи зі свіжих мокрих плям – саме тут здійснюється таїнство освячення великодніх кошиків.

Можна називати це «карантином». Або «невідкладними заходами з метою недопущення…» Або ще якось. Та виглядає це все так, наче міський організм впав у кому.

А чим довше триває кома – тим важче організмові з неї видряпатись.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Великдень-2020: Житомир «вимер» (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*