Дивне відчуття: ніби йдеш по нічному безлюдному місту – але при цьому чомусь світить сонце. 19 квітня 2020 року городяни зникли не лише з храмів, але й з вулиць Житомира. Ви бачили коли-небудь Михайлівську, на якій нема жодної людини в радіусі двох сотень метрів?..
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/11-4.jpg)
Я знайшов «живе» місце на Михайлівській. Одне кафе вирішило працювати на свято у режимі вуличної крамниці. Продавець розкладає цінники: пасочку вагою 100 г пропонують купити за 55 грн. Скільки коштує гарний фігурний великодній шоколад – я навіть побоявся питати…
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/13-2.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/14-4.jpg)
Порожнім муніципальним транспортом під час карантину вже нікого не здивуєш. Це автобус №4, якій їде по одній з центральних вулиць міста – Київській. Водій везе лише себе.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/16-2.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/17-1.jpg)
Порожні зупинки на Великій Бердичівській. Нікому нікуди не треба їхати.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/09-6.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/03-16.jpg)
Порожній ринок на вулиці Довженка, який тривалий час був більмом на оці міської влади. Ганяли нелегальних продавців, складали протоколи, обговорювали на виконкомі… Тепер тут тихо, як на цвинтарі.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/02-17.jpg)
Біля Соборної площі зустрів дитячу душу. Хлопчак на самокаті зачаровано розглядав пріле скло Пам’ятника Житомирській Недоумкуватості. Мама йшла позаду, але без маски. Тому я її не фотографував.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/24.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/25.jpg)
Єдиний позитивний момент: слабкий транспортний рух дав можливість відносно швидко завершити ремонтні роботи на Великій Бердичівській. Так, місто «мертве» – зате з новим асфальтом.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/08-10.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/10-5.jpg)
Недобудована Свято-Богоявленська церква біля 33-ї школи. Великдень. Жодної живої душі.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/04-12.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/05-9.jpg)
Свято-Михайлівський собор. На дверях висить попередження, що храм працює в закритому режимі. Але на свято двері відчинені. На весь храм я нарахував трьох людей.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/15-3-766x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/18-2.jpg)
Свято-Успенський собор. У храмі – одна людина.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/21-742x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/23.jpg)
Біля храму неквапливо гуляє священик. Судячи зі свіжих мокрих плям – саме тут здійснюється таїнство освячення великодніх кошиків.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/20.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/22.jpg)
Можна називати це «карантином». Або «невідкладними заходами з метою недопущення…» Або ще якось. Та виглядає це все так, наче міський організм впав у кому.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/26.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2020/04/01-19.jpg)
А чим довше триває кома – тим важче організмові з неї видряпатись.
Тарас СТРІЛЬЧИК
Будьте першим, хто прокоментував "Великдень-2020: Житомир «вимер» (ФОТО)"