У Пардубіце (Чехія) поліція відмовилася карати людей за порушення карантину (ДОКУМЕНТ)

«З огляду на те, що обмеження, накладені урядом, так переповнені винятками, що їхні вимоги сьогодні практично втратили смисл, просимо вас як Міська поліція Пардубіце про головне: будьте максимально відповідальними! Тепер це для вас головне. Дякуємо!» З такою заявою виступив відділок поліції в чеському місті Пардубіце, яке має близько 90 000 мешканців і є центром Пардубіцького краю.

Фактично це означає, що полісмени відмовилися виконувати розпорядження центральної влади, посилаючись на наявність численних суперечностей у цих циркулярах. Інцидент у Пардубіце, з великою ймовірністю, може викликати у Чехії скандал національного рівня. Адже це – вияв непокори з боку провінційної поліцейської структури, хоч і висловлений у максимально коректній формі. Поліція прямо заявила виконавчій владі, що її накази – абсурдні. І виконувати такі накази вона не може.

Я не проводитиму зараз паралелі між Чехією та Україною. Або між Пардубіце та Житомиром. Абсурду та владної метушні у зв’язку з COVID-19 вистачає і у нас – і ми говоримо про це мало не щодня. Я хочу звернути увагу на інше. Інцидент показує, наскільки тонкою є лояльність до влади навіть у такій законослухняній країні, як Чехія. Він демонструє, як легко може дати тріщину владна вертикаль – коли влада розгублена і не має чіткого логічного плану дій у надзвичайних обставинах.

Випадок у Пардубіце – чіткий сигнал про те, що Європа та Світ вступають у новий історичний період. Але що там попереду? – зараз можна гадати лише на кавовій гущі.      

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "У Пардубіце (Чехія) поліція відмовилася карати людей за порушення карантину (ДОКУМЕНТ)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*