Цирк на дроті: постанова Кабміну №255 від 2 квітня – незаконна. Як і штрафи за ходіння без маски

Незаконна тому, що досі не опублікована в газеті «Урядовий кур’єр». І досі не внесена до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів України. Цю сенсаційну новину увечері 6 квітня 2020 року повідомив громадянин України Сергій Качур у коментарі на одному з українських новинних сайтів (стилістику та правопис оригіналу збережено).

«Зайшов на сайт верховної ради і подивився, постанови КМУ від 20.04.2020р. №255, якою вносяться зміни до постанови КМУ від 11.03.2020р. №211 про обов’язкове носіння масок з 06.04.2020р. і т.д. в базі законодавства не має. Також переглянув базу Урядового кур’єра, постанова №255 на 07.04.2020р. не публікувалася а значить не вступила в законну силу. Відповідно до п.5 ст. 52 ЗУ “Про Кабінет Міністрів України” офіційне опублікування постанов Кабінету Міністрів України здійснюється в газеті “Урядовий кур’єр”. Також відповідно п.5 тієї ж ст. 52 передбачено, що акти Кабінету Міністрів України включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів України. Переглянув також цей реєстр, ситуація така сама – постанови КМУ від 02.04.2020р. №255 в ньому на 07.04.2020р. не має.
Візьміть це до уваги ті кого оштрафували, підстав для штрафів як на мою думку не було. Можливо в чомусь я помиляюсь але думаю, що ні.»

Сергій Качур помилився лише у першому реченні: вказав дату 20.04.2020 р. – замість дати 02.04.2020 р.

На практиці це означає, що:

– Кабінет міністрів України складається з дилетантів та невігласів, які не мають елементарних юридичних знань;

– уряд Дениса Шмигаля, який лише нещодавно почав працювати – цими клоунськими діями жорстко «підставив» парламентську Зе-більшість та особисто президента Зеленського;

– громадяни України поки що можуть не переживати, оскільки юридичних підстав для накладення штрафів за порушення правил карантину сьогодні не існує.

І це без зайвих зусиль доведе не лише Андрій Портнов (який легко з лівої ноги відчиняє двері судів та прокуратур) – але й будь-який достатньо кваліфікований адвокат.

Тарас СТРІЛЬЧИК

1 коментар до "Цирк на дроті: постанова Кабміну №255 від 2 квітня – незаконна. Як і штрафи за ходіння без маски"

  1. Анатолій Карпов | 09.04.2020 at 07:54 | Відповіcти

    Якщо мені в доступній для мене формі роз’яснять, чим коронавірус страшніший за пташині, свинячі, атипові та інші інфекції, тоді я теж вдягну намордника і начеплю корону. До того я ставлюся до всіх цих речей дуже скептично. У карантину маса підводних причин: від суто економічних до зовсім конспірологічних, але медичних в ньому зовсім обмаль. До речі, Закон України про обмеження тютюнопаління — єдиний, наскільки мені відомо, який дає перелік громадських місць. Так-от, вулиць і доріг у тому переліку немає.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*