Сьогодні Благовіщення: історія, традиції та прикмети

Сьогодні, 7 квітня, християни відзначають одне з найважливіших свят у році – Благовіщення Пресвятої Богородиці. У цей день Діві Марії сповістили благу вість про зачаття її сина – спасителя Ісуса Христа. Тому сьогодні віруючі слов’яни дотримуються багатьох традицій, забобон та прикмет.

Історія свята

За священним писанням Діву Марію виховували в єрусалимському храмі, куди за волею Бога трирічне маля віддали батьки – святий Іоаким та свята Анна. У 14-річному віці вона повинна була вийти заміж, тому чоловіка-хранителя, для якого вона берегла цноту, обирав первосвященик храму, який знав про обітницю дівчини. Марія одружилася з Йосипом. Він був теслярем із Назарету. Одного дня у домі сім’ї явився Архангел Гавриїл та повідомив Діві Марії благу звістку про зачаття та народження спасителя та сина божого – Ісуса Христа.  Юна дівчина прийняла божу волю покірно.

Свято Благовіщення у християн символізується з втіленням Бога у світ смертних. Воно виникло близько IV століття, а у VIII стало одним із найважливіших в році. 

Традиції й прикмети 

В цей день будинок обов’язково повинен бути прибраним, адже це закликає щастя в сім’ю. Проте прибирати в хаті, працювати на полі чи в дворі у переддень свята не рекомендується, краще зайнятися цим за 2-3 дні напередодні. Буде правильно, якщо сьогоднішній день ви проведете в молитвах із запаленими свічками, які очищають дім від нечистих та злих духів.

За погодою на Благовіщення також можна визначити якою буде погода на Великдень та врожай восени.

За переконанням наших предків якби сьогодні йшов дощ, то врожай пшениці, жита чи інших зернових був би рясним восени, а літо – спекотним та раннім. 

Очевидно, що у свято Благовіщення також не можна грішити: лихословити, розводити чвари, ображати оточуючих чи шкодити природі, думати про погане чи бажати комусь зла.

Під час Благовіщення також потрібно дотримуватись великого посту. Тому сьогодні не можна їсти м’ясо та молочні продукти, однак рибу та страви з морепродуктів – дозволено. Не вітається також переїдання чи вживання алкогольних напоїв.

За часів наших предків молоді дівчата на Благовіщення не заплітали волосся в косу та не робили жодних зачісок. Сьогодні також не рекомендується брати чи давати в борг будь-що.

Нагадуємо, що МоЗ повідомило про останню статистику захворювання на COVID-19.


Будьте першим, хто прокоментував "Сьогодні Благовіщення: історія, традиції та прикмети"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*