Продати півмільйона хвойних дерев: де та за скільки можна купити ялинку на Житомирщині

Щороку лісові господарства області висаджують 100 гектарів ялинок та сосен саме для новорічно-різдвяних свят. Цього року житомирські лісництва планують реалізувати півмільйона дерев. Крім того, кожен охочий за допомогою смартфону зможе перевірити походження та легальність ялинки, що продається. Про це повідомила керівник прес-служби Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Горай.

Ялинкові ярмарки розпочнуть свою роботу з 15 грудня 2018 року. Проте придбати дерева можна і зараз, щоправда за попереднім замовленням.

Де купити ялинку до свят?

На Житомирщині можна купити ялинку чи сосну у 146 торгівельних пунктах реалізації. Їх продаватимуть біля лісництв, розсадників, на рекреаційних майданчиках, уздовж автошляхів області, на ринках сіл, селищ та міст лісогосподарські підприємства. Крім того, в кожному лісгоспі визначено відповідальних осіб та консультативні телефони, за якими можна отримати необхідну інформацію про новорічні ялинки.
Яка вартість зеленої красуні?
Ціни на сосни та ялинки в залежності від висоти коливатимуться від 45 до 200 грн. Середня вартість новорічної ялинки до 1,5 метра становитиме близько 60-70 грн. Окремі підприємства пропонують ялинки в горщиках, котрі за умови правильного догляду, навесні можна буде висадити у відкритий ґрунт.

Умови продажу ялинок

Як і в попередні роки, відпуск новорічних ялинок буде здійснюватися з обов’язковим маркуванням спеціальними уніфікованими засобами:

  • самоклейними етикетками;
  • пластмасовими бирками-стяжками.

Ці засоби розриваються при спробі їх зняття, і тим самим унеможливлюється їх повторне використання. Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини.

Як дізнатися чи ялинка легальна?

У Системі ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості та форми власності. Перевірка походження ялинкивідбувається шляхом введення номеру із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті www.ukrforest.com/check. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня це може свідчити, про сумнівне походження ялинки.

Для зручності покупців з метою перевірки легальності походження новорічної красуні державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розроблено програмне забезпечення для Android (yalynka.info – можна безкоштовно встановити з Google Play Market), за допомогою якого кожен покупець має можливість ознайомитися з походженням новорічної ялинки (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).

Лісівники також розповіли, що здійснюють заготівлю новрічних ялинок та сосен без шкоди для навколишнього середовища. Адже кожного року висаджують 100 гектарів ялинок для забезпечення різдвяно-новорічних свят. Окрім цього, проводять і висадку хвойних дерев для підтримки лісу.

Будьте першим, хто прокоментував "Продати півмільйона хвойних дерев: де та за скільки можна купити ялинку на Житомирщині"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*