Дебати по формулі Штайнмаєра: депутати житомирської облради не дійшли згоди (ФОТО)

DSC 0143 777x437 - Дебати по формулі Штайнмаєра: депутати житомирської облради не дійшли згоди (ФОТО)

Сьогодні, 8 жовтня, депутати Житомирської обласної ради зібралися на позачергову сесію, аби розглянути звернення до президента щодо імплементації «формули Штайнмаєра». Проте звернення більшість депутатів не підтримали.

За підписами 23-х депутатів під час розглядалося звернення до президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо неприпустимості імплементації  “формули Штайнмаєра” та закріплення на виконавчому рівні особливого статусу окупованих територій Донецької та Луганської областей. Така зустріч не могла пройти повз громадських активістів, які долучилися до депутатів та виступали з гаслом «Ні капітуляції!».

DSC 0072 2 1024x681 - Дебати по формулі Штайнмаєра: депутати житомирської облради не дійшли згоди (ФОТО)

Ініціатором звернення виступив депутат Остап Маленюк, який вважає, що це допоможе президенту України Володимиру Зеленському у виборі правильного рішення:

«Склалося враження, що у представників влади сформувалася деяка монополія на прийняття рішення. Нагадаю, що в Україні доволі сильне громадянське суспільство, яке передбачає прийняття рішень і відповідальність кожного громадянина. Тому, якщо ми проголосуємо за цю заяву, ми допоможемо президенту України, покажемо світовій спільноті і учасникам громадського формату, що населення України має свою позицію.

DSC 0125 1024x681 - Дебати по формулі Штайнмаєра: депутати житомирської облради не дійшли згоди (ФОТО)

Депутат обласної ради Тарас Собко, вважає нормальним прагненням президента отримати мир, але не такою ціною:

«Я розумію, і це абсолютно нормально, що президенту хочеться якомога швидше вирішити те болюче питання, але йти на поводу в агресора Росії, яка сьогодні по всіх каналах аплодує підписанню Кучмою тієї ганебної формули, яку він підписав. Україна немає чіткого уявлення про цю формулу. Йти шляхом пана Путіна — це не той шлях який сьогодні заслуговує Україна. І віддавши більше десяти тисяч життів на Сході України, ми сьогодні не можемо будь-якою ціною отримати мир». 

Проти такого необдуманого кроку виступив і перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко:

«Майбутнє нашої держави — це недопущення утворення сепаратиських угруповань. Колись ми надали особливий статус Криму, де той Крим сьогодні? Ми не можемо дозволити надання будь-яких особливих статусів окупованим територіям. 

DSC 0115 4 1024x681 - Дебати по формулі Штайнмаєра: депутати житомирської облради не дійшли згоди (ФОТО)

Рибак Наталія — депутат обласної ради, Фракції політичної партії «Опозиційний блок» вважає, що цю війну потрібно завершити і наш президент робить усе можливе для цього.

«Ще зовсім нещодавно ми з вами обирали президента, більше 70% обрали Володимира Зеленського тільки з однією метою — мир в Україні. Рано чи пізно цю війну потрібно завершити. Ніхто не каже за капітуляцію, за здачу українських інтересів. Ні! Але потрібно все робити для того,щоб в країні настав мир!».

DSC 0135 3 e1570546130853 681x1024 - Дебати по формулі Штайнмаєра: депутати житомирської облради не дійшли згоди (ФОТО)

Проте громадські активісти не розділили бачень Наталії Рибак і невтомно продовжували протестувати проти «формули Штайнмаєра», адже вважають це зрадою інтересів громадян. Під час одного з виступів активістів Голова Житомирської ОДА не стримався і назвав це маніпуляцією. Після чого вийшов на трибуну і заяву щодо “формули Штайнмаєра”, яку представив на прес-брифінгу.

Врешті-решт після годинної сутички між депутатами, які мали різну точку зору, щодо «формули Штайнмаєра» та громадськими активістами, депутати не підтримали звернення керівництва щодо недопущення імплементації так званої «формули Штайнмаєра».

Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко просить не вдаватися до маніпуляцій «старої» влади та запрошує усіх в обласну філармонію, завтра, 9 жовтня на 10:00, аби фахівці детально пояснили положення «формули Штайнмаєра».

DSC 0137 1024x681 - Дебати по формулі Штайнмаєра: депутати житомирської облради не дійшли згоди (ФОТО)
DSC 0140 1024x681 - Дебати по формулі Штайнмаєра: депутати житомирської облради не дійшли згоди (ФОТО)
DSC 0141 1024x681 - Дебати по формулі Штайнмаєра: депутати житомирської облради не дійшли згоди (ФОТО)
DSC 0064 1 1024x681 - Дебати по формулі Штайнмаєра: депутати житомирської облради не дійшли згоди (ФОТО)


Будьте першим, хто прокоментував "Дебати по формулі Штайнмаєра: депутати житомирської облради не дійшли згоди (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*