День патрульної поліції – чи сумнівний атракціон для дітей?

Я б назвала це більше святом для дітей, ніж для захисників правопорядку. Задоволені матусі фотографували своїх «кіндерів» у захисних шоломах та бронежилетах. А «кіндери» із задоволенням цілилися одне в одного з табельної поліцейської зброї… Об’єктивно можу сказати, що окрім маленьких дітей з батьками, які бажали зробити фотосесію, майже нікого не було…

4 липня правоохоронці представили матеріально-технічне оснащення підрозділів Головного управління НП області, регіональних управлінь поліції охорони та патрульної поліції. На майдані Корольова поблизу приміщення кінотеатру «Жовтень» у Житомирі поліцейські організували виставку техніки та спецзасобів, які використовують під час виконання службових повсякденних завдань і в ході спеціальних операцій. Усім бажаючим поліцейські розповідали про свою діяльність.

Після показових виступів – на площі залишились працювати стенди із поліцейським обладнанням та два вершники кінної поліції. Усі інші службовці повсідалися до своїх машин з мигалками  і спостерігали за подіями із «укриття». А головним досягненням нової поліції, між іншим, вважається відкритість та близькість до народу… Я не узагальнюю: на заході були присутні службовці, які із задоволенням контактували з усіма охочими. Проте більшість правоохоронців зайняла саме таку «оборонну» позицію. Чому?..

Я спробувала трохи розпитати окремих стражів правопорядку про цікаві моменти на службі, отримати якісь статистичні дані… Але вони чітко давали зрозуміти, що коментарів я не дочекаюся. Мовляв, не можна розголошувати. Проте на сайті НПУ я знайшла всі відповіді на свої запитання. Цікаво, поліцейські взагалі знають, що таке доступ до публічної інформації?

Працювати з дітьми – це правильно і корисно. Але дитячу «самодіяльність» треба контролювати! І слід визнати, що у повсякденному житті контактують з поліцією переважно дорослі. Саме між ними перш за все і потрібно вибудовувати містки взаєморозуміння та взаємної поваги. Цей захід – чудовий спосіб зблизитися з людьми. Але шанс правоохоронці використали лише частково. Маю надію, що наступного разу комунікативні (та педагогічні) здібності житомирських поліцейських будуть на більш високому рівні.

Аліна ТОЛКАЧ

Артем НОВИЦЬКИЙ

Будьте першим, хто прокоментував "День патрульної поліції – чи сумнівний атракціон для дітей?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*