День патрульної поліції – чи сумнівний атракціон для дітей? | Times ZT

День патрульної поліції – чи сумнівний атракціон для дітей?

Я б назвала це більше святом для дітей, ніж для захисників правопорядку. Задоволені матусі фотографували своїх «кіндерів» у захисних шоломах та бронежилетах. А «кіндери» із задоволенням цілилися одне в одного з табельної поліцейської зброї… Об’єктивно можу сказати, що окрім маленьких дітей з батьками, які бажали зробити фотосесію, майже нікого не було…

4 липня правоохоронці представили матеріально-технічне оснащення підрозділів Головного управління НП області, регіональних управлінь поліції охорони та патрульної поліції. На майдані Корольова поблизу приміщення кінотеатру «Жовтень» у Житомирі поліцейські організували виставку техніки та спецзасобів, які використовують під час виконання службових повсякденних завдань і в ході спеціальних операцій. Усім бажаючим поліцейські розповідали про свою діяльність.

Після показових виступів – на площі залишились працювати стенди із поліцейським обладнанням та два вершники кінної поліції. Усі інші службовці повсідалися до своїх машин з мигалками  і спостерігали за подіями із «укриття». А головним досягненням нової поліції, між іншим, вважається відкритість та близькість до народу… Я не узагальнюю: на заході були присутні службовці, які із задоволенням контактували з усіма охочими. Проте більшість правоохоронців зайняла саме таку «оборонну» позицію. Чому?..

Я спробувала трохи розпитати окремих стражів правопорядку про цікаві моменти на службі, отримати якісь статистичні дані… Але вони чітко давали зрозуміти, що коментарів я не дочекаюся. Мовляв, не можна розголошувати. Проте на сайті НПУ я знайшла всі відповіді на свої запитання. Цікаво, поліцейські взагалі знають, що таке доступ до публічної інформації?

Працювати з дітьми – це правильно і корисно. Але дитячу «самодіяльність» треба контролювати! І слід визнати, що у повсякденному житті контактують з поліцією переважно дорослі. Саме між ними перш за все і потрібно вибудовувати містки взаєморозуміння та взаємної поваги. Цей захід – чудовий спосіб зблизитися з людьми. Але шанс правоохоронці використали лише частково. Маю надію, що наступного разу комунікативні (та педагогічні) здібності житомирських поліцейських будуть на більш високому рівні.

Аліна ТОЛКАЧ

Артем НОВИЦЬКИЙ

  • 8
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "День патрульної поліції – чи сумнівний атракціон для дітей?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*