Депутат Житомирської обласної ради вважає конфлікт з УПЦ (МП) – штучним 

Депутат Житомирської обласної ради вважає конфлікт з УПЦ (МП) – штучним

Під час сесії Житомирської обласної ради сьогодні, 27 квітня, депутати проголосували «За» звернення до Президента та Кабміну щодо припинення договорів оренди з релігійними організаціями, які керуються з росії.

Втім у залі були і ті, хто вважають такі рішення незаконними. Депутат Руслан Годований виступив перед голосуванням за це питання із заявою, що це штучно створений конфлікт, який принесе багато негативу Україні в майбутньому:

«Сьогодні не можна так відноситися до святинь України. Сьогодні міністр дозволяє собі говорити, що святе місце – Лавра є музеєм, а мощі святих – музейними експонатами. Так робила радянська влада. Звичайно треба вести спілкування про об’єднання церкви, про єдність християн, але, коли твоїх священиків б’ють, коли тобі забороняють ходити в церкву і храми захвачують за допомогою сили, про християнські цінності говорити тяжко. Навіть це рішення, яке ми зараз будемо голосувати, ну, юридичний департамент сказав, що воно незаконне. Це більше політичне питання. Вважаю, що це штучно створений конфлікт, який принесе нашому суспільству дуже багато негативу в майбутньому». 

По завершенню сесії в.о. голови обласної ради Володимир Ширма прокомунтував дане звернення, і зазначив, що воно стосується, зокрема, земельної ділянки, яку передали під монастир в одній з громад Житомирщини ще в 2017 році:

«Обласна рада точно не має договорів оренди. Рішення про передачу земельної ділянки, яке було прийняте в 2017 році, стосувалося земельної ділянки для монастиря, і сьогодні ми проголосували за відміну цього рішення, бо воно до кінця не було реалізовано. А інших земельних ділянок у обласної ради немає. Це вже стосується військової адміністрації і стосується тих громад, які мають в оренді земельні ділянки, які надані в користування відповідною церквою».

За дане звернення проголосувало 39 депутатів, 1 голос – проти.

Нагадаємо, священники УПЦ (МП) просять митрополита про вихід церкви з московського патріархату (ВІДЕО).

Будьте першим, хто прокоментував "Депутат Житомирської обласної ради вважає конфлікт з УПЦ (МП) – штучним "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*