Дерево Гундича: що обіцяв і що не виконав губернатор Житомирщини

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Гундич відзвітував за рік роботи. Зробив він це у Попільнянському районі, у приміщенні насіннєвого заводу «Монсанто», який є найсоліднішим прикладом іноземних інвестицій в області. Губернатор детально розповів про «добрі справи», зроблені 2017 року. Але є серед них і не дуже добрі.

Медицина: обіцяне у повному обсязі не виконано

Здоров’я нації перш за все. І коштувало воно Житомирщині недешево. Адже на медицину у 2017 р. витрачено майже 80 млн. грн. Обіцяний реперфузійний центр та діагностичну лабораторію таки відкрили на базі обласної лікарні. Але відкриття реанімаційного відділення, обіцяне на початку 2017, так і не відбулося. Також реконструювали Іршанську амбулаторію. Це коштувало  Державному фонду регіонального розвитку  майже 3 млн. грн., а місцевому бюджету – 165 тис. грн.  З відкриттям обіцяного центру реабілітації інвалідів у 2017 р. також не склалося.

Освіта: виконали і місцями перевиконали

За словами Гундича, освіта – це те, на що потрібно звертати найбільше уваги. Планувалось минулого року реконструювати 2 дитячих садочки. Натомість обіцяне перевиконали, адже на Житомирщині відкрили 6 дитячих садків та 3 навчально-виховні комплекси.  Завдяки цьому створили 446 нових місць. Також відбулась анонсована реконструкція та термосанація 4 шкіл. У 2017 реконструювали Ємільчинську ЗОШ №1 та провели утеплення Гришковецької, Хорошівської та Високівської  гімназії.

Шляхи: біля Станишівки приємно, а далі ні

Дороги наразі є однією з найбільших  проблем не тільки в області, а й в усій країні. Президент оголосив 2018-2020 роки – роками доріг. «Я коли їхав сюди, думав, що я буду говорити про рік доріг. Тому що скажем так, коли ми їхали з Житомира, в районі Станишівки звичайно приємно їхати, а коли починаєш їхати далі розумієш, що з дорогами дійсно не все так добре. Але скажу відверто таких коштів, які сьогодні виділяються на дороги, не виділялося за останні 10 років, а можливо і більше…» – поділився наболілим голова Житомирської ОДА. Та не дивлячись на вагомість проблеми, будівництво обіцяного Північного обходу за 90 млн. євро так і не розпочалось у 2017 році. Не можна сказати, що житомирські дороги геть не ремонтували минулого року. Зусиллями влади капітально відремонтували Південний обхід та декілька інших шляхів місцевого значення.

Спорт: оцінка «погано». Культура – «добре»

Не вдалося завершити обіцяну реконструкцію стадіону «Полісся». Тому обіцяне чекатиме наступного року.

Один з найбільш масштабних проектів, втілених у 2017 – реконструкція музично-драматичного театру у Бердичеві. Урочисте відкриття об’єкту на який витратили понад 30 млн. грн., відбулося 14 січня, але вже 2018 року.  

LED-ліхтарі у селах і плани на майбутнє 

Окрім завершення початого, у цьому році планують реалізувати низку нових проектів. В населених пунктах Житомирщини заплановано встановити LED-освітлення, на яке загалом передбачено 10 млн. грн. «Я маю надію на те, що ми таким чином розпочнемо гарний проект, який дасть можливість за 5 років зробити так, щоб не було на території області жодного села,  в яке не можна заїхати пізно ввечері…» – розповідає губернатор.

З 12 березня запрацює гаряча лінія голови ОДА. Кожен бажаючий зможе зателефонувати за номером 42-02-02 та поспілкуватись із самим Гундичем.

Загалом на Житомирщині у 2018 р. планують відремонтувати 800 км шляхів.  Зокрема, дороги Житомир – Бердичів, Житомир – Чернівці (34 км), Черняхів – Малин (окремими ділянками), Бердичів – Вчорайше, Почуйки – Романівка нарешті радуватимуть водіїв.  А щодо Північного обходу, наразі  лише пройшов тендер на будівництво цієї дороги. Влада дуже сподівається, що у 2018 р. нарешті розпочнуться роботи.

Амбітні плани розвитку освіти, які підкріплені грошима, включають у себе: утеплення 10 шкіл, відкриття 5 садочків, створення нового освітнього простору у 3 школах, які вже утеплені, закупка  шкільних автобусів, відкриття медіатек, створення 30 інклюзивно-ресурсних центрів. Задля покращення галузі охорони здоров’я запланована реконструкція старих та відкриття нових лікувальних закладів.

Окрім довгоочікуваного відкриття житомирського стадіону «Полісся» та презентації оновленої ФК «Полісся», спорт розвиватимуть й у деяких районах  області. Вже цього року обіцяють побудувати 20 спортивних майданчиків, відкрити басейн у ємільчинському спорткомплексі «Юність», а також реконструювати спорткомплекс «Динамо» у Радомишлі та ФОК в Овручі.

У чому Житомирщина попереду всіх

Насправді наша область є однією з передових у певних галузях. Наприклад, Житомирщина – лідер у створенні ОТГ. Наразі 60% області об’єднано в територіальні громади. Ми втримуємо першість ще 2016 року.

Сайт ОДА за рейтингом прозорості сайтів органів виконавчої влади у 2016 р. займав 2 місце, у 2017 р. сповз вже на 3 місце.

У галузі сільського господарства Житомирщина піднялася вище. У 2016 р. за індексом виробництва сільськогосподарської продукції область займала 3 місце, а от у 2017 р. – 2 місце.

Область від 2016 р. займає 5 місце за індексом промислової продукції у добувній галузі, та й зараз втримує цю позицію у рейтингу.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "Дерево Гундича: що обіцяв і що не виконав губернатор Житомирщини"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*