Дітям, у яких немає щеплень, можуть заборонити відвідувати школи та садочки Житомирщини (ДОКУМЕНТ)

Міністерства охорони здоров’я та освіти і науки України заборонили дітям у яких відсутні щеплення відвідувати школи та дитячі садочки. Спільний лист за підписом Уляни Супрун та лілії Гриневич надіслали в усі обласні центри.

Таке рішення у міністерствах прийняли через нестійку епідемічну ситуацію з інфекційними хворобами. Мова йде про що захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк та дифтерію набуває загрозливого характеру.

Тож для того, щоб діти могли відвідувати школи та дитячі садочки, у 6-річному віці вони повинні отримати щеплення  проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції.

Для того, щоб з відвідуванням навчальних закладів не було проблем перед початком навчального року усі діти мають пройти профілактичний огляд. Натомість педіатр чи сімейний лікар видає необхідну для школи довідку (форма №086-1/о), в якій, зокрема, зазначається група для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.

Відповідний лист від міністерств оприлюднили у ЗМІ лише сьогодні, тож у Житомирській міській раді прокоментувати ситуацію поки не змогли. За словами начальника управління освіти, жодного листа подібного змісту він поки що не отримував. Тож і коментувати поки немає чого.

Варто зазначити, що згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”).

Що ж до виключень, то вони, за інформацією профільних міністерств, можуть бути лише у випадку якщо діти не можуть вакцинуватись з медичних причин.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів.

Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може прийняти рішення щодо заборони відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу, наприклад – у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.


Нагадуємо, раніше: У вересні експерти очікують зростання захворюваності на кір: як уникнути недуги

Будьте першим, хто прокоментував "Дітям, у яких немає щеплень, можуть заборонити відвідувати школи та садочки Житомирщини (ДОКУМЕНТ)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*