До уваги жителів Житомирщини: на ОЛХ нова схема шахрайства через “Нову пошту”

Жителі різних куточків країни почали розповсюджувати інформацію щодо шахрайства за участі однієї з найпопулярніших онлайн-платформ для продажу та Нової пошти. Необачливо довіряючи нібито перевіреному перевізнику, покупці залишаються і без товару, і без грошей… 

Як розповідають ті, хто потрапив “на гачок” шахраїв, злочинці обрали для своїх оборудок нову популярну послугу від ОЛХ – доставка Новою поштою. Попередньо шахрай викладає оголошення щодо продажу певного товару та закликає потенційного покупця оформити угоду через новий сервіс із доставкою, при цьому обіцяючи непогану знижку на бажаний товар, – пише сайт gsminfo.

За умовою використання вказаного сервісу покупець повинен зарезервувати гроші на сайті пошти, після чого псевдо-продавець отримує повідомлення про сплату та відправляє товар. 

Тут все відбувається за такою ж схемою, АЛЕ але замість необхідної накладної зловмисник заповнює підробку, після чого покупцеві надходить смс-повідомлення. Саме тут і ховається “розвод”, адже при умові правильного заповнення угоди продавцем, ніяких повідомлень сервіси ОЛХ та Нова пошта не відправляють. Замість цього накладна має бути надіслана в додатку “Нової пошти”. Ба більше, номер, з якого покупець отримує смс, зазвичай значиться, як “Nova Pochta”, а не “Nova Poshta” (як в ідеалі). Однак, нічого не підозрюючи, жертва ці нюанси не перевіряє, а продовжує заповнювати свою анкету, вносячи туди дані власної банківської картки.

У підсумку з неї списуються гроші за нібито придбаний товар, а псевдо-продавець різко перестає виходити на зв`язок і його оголошення про продаж зовсім скоро зникає.

Правоохоронці наголошують, що в цьому випадку на їх допомогу розраховувати не варто, але відзначають, що таких випадків шахрайства в Україні стає все більше і більше…

Нагадаємо, як у Бердичеві шахрайка 5 разів “продавала” один і той самий будинок кільком покупцям.

Будьте першим, хто прокоментував "До уваги жителів Житомирщини: на ОЛХ нова схема шахрайства через “Нову пошту”"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*