IT LAB STUDIO
HOVER
INNA BILA

«Допомогти чи ліквідувати?»: КП «Фармація» просить 2 мільйони розрахуватися з боргами та судом

photo5246966769212567003 777x437 - «Допомогти чи ліквідувати?»: КП «Фармація» просить 2 мільйони розрахуватися з боргами та судом

Новий керівник КП «Фармація» Геннадій Забродський просить матеріальної допомоги у Житомирської міської ради у розмірі 2 млн грн, підприємство має величезні борги перед банком, постачальниками та Теплокомуненерго. Члени комісії з питань бюджету, економічного розвитку та комунальної власності пообіцяли вивчити це питання до понеділка, а потім будуть вирішуватися, що робити з КП «Фармація» — допомагати чи ліквідувати?

16 липня Геннадій Забродський був призначений на посаду керівника КП «Фармація». Напередодні, 3 липня, керівник аптечної мережі Вадим Поліщук звільнився, разом з ним пішов головний бухгалтер. Геннадій Забродський каже, що за 5 днів своє роботи він виявив безліч боргів та нестачу.

«Вже за 5 днів моєї роботи на цій посаді я виявив цікаві речі: залишків на складі товару — 1 млн 200 тис одиниць, по балансу рахується 3 млн 400 тис, борг перед Таскомбанком 560 тис по овердрафту. На 30 липня з постачальником буде суд на суму 319 тис грн + судові витрати 44 тис грн, а ще в нас є борг перед Теплокомуненерго більше ніж на 300 тис грн. У нас 43 працівника, для нормальної роботи підприємства необхідні оборотні кошти, необхідно платити заробітну плату і податки, але на сьогоднішній день коштів на підприємстві немає».

c2abdac95f65504a56aaaed41a08b8e020338e44 e1595514932557 - «Допомогти чи ліквідувати?»: КП «Фармація» просить 2 мільйони розрахуватися з боргами та судом

Новий керівник звернувся до членів бюджетної комісії з проханням виділити 2 млн грн, щоб врятувати підприємство та дати можливість йому почати нормально працювати:

«Я попросив матеріальну допомогу 2 млн грн, це дасть можливість нам розрахуватися з банком, з Теплокомуненерго, судовою справою, і 350 тис грн направити на закупку товарів, щоб підприємство могло нормально працювати. Також надіслав лист-звернення до міського голови Сергія Сухомлина з проханням направити контрольну перевірку фінансово господарської діяльності до 20 липня включно». 

Думки членів бюджетної комісії розділилися, одні вважають, що підприємству потрібно допомагати, і воно буде приносити прибуток місту, інші наполягали на тому, що таке підприємство не потрібно тримати, адже воно не прибуткове, а має лише одні проблеми. 

Геннадій Забродський все ж вважає, що при отриманні матеріальної допомоги та гарній команді, підприємство буде працювати на користь місту:

«Все залежить від менеджменту. Якщо в команді працюють фахівці і професіонали, щоденно робиться аналіз, буде співпраця з міською владою, управлінням охорони здоров’я, я переконаний, що це підприємство буде надавати прибутки. На сьогоднішній день ми шукаємо головного бухгалтера. Якщо нам відмовлять у матеріальній допомозі, ми будемо спільно сідати з управлінням охорони здоров’я, з профільним заступником, і будемо відпрацьовувати шляхи подільшої діяльності, припинення чи ліквідації. Але я переконаний, що для початку нам потрібно отримати аудит, де ми побачимо: як підприємство працювало, чому виникли збитки, де ці кошти поділися та чому податки не сплачені».

Попри такі проблеми, КП «Фармація» не буде піднімати ціни на ліки:

«Ми не будемо піднімати ціни в аптеках, бо ми працюємо з бюджетом, за постановою кабінету націнка тільки 10%, ми не маємо права більше брати, середня націнка по комерційному підприємству — 16%, ми як працювали на 10%, так і будемо працювати».

40 хвилин члени комісії дискутували з цього приводу, але дійти до спільного рішення не вдалося, тому вирішили вивчити це питання до понеділка, і зібратися на чергову комісію, аби вирішити подальшу долю підприємства.

 Будьте першим, хто прокоментував "«Допомогти чи ліквідувати?»: КП «Фармація» просить 2 мільйони розрахуватися з боргами та судом"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*