Завищені доступні ціни: на виконкомі вирішували, чи закрити КП «Фармація»

Під час засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради 27 лютого чиновники вирішували долю комунального підприємства «Фармація».

Деякі члени виконкому вважають, що підприємство не дає ефективного результату і працює в збиток.

«Для мене не зрозуміло, ми маємо в місті багато фармацевтичних проектів, які займаються так само продажем. Порівнявши прибуток, можна сказати, що це проблема в цінах? Головне наше завдання – це соціальна послуга та отримання прибутку, чому ми не можемо вийти на більш кращий результат?», – дивувалась секретар міської ради Наталія Чиж після звіту голови підприємства Вадима Поліщука.

Голова КП намагався пояснити членам виконкому, чому його підприємство ледь дихає, поки інші аптеки в місті процвітають.

«Питання вивчалося, насправді проблема з обіговими коштами,  – переконував в доцільності функціонування «Фармації» Вадим Поліщук.  – Щодо подальшої долі підприємства – це або вливання коштів, або зміна форми власності. За власні кошти воно просто не має змоги закуповувати товари без доплати. Якщо говорити за фармацевтичний ринок Житомира, то це більше 130 аптек та аптечних пунктів. В більшості це великі національні мережі. Чому такий невеликий прибуток, на мою думку, ця сфера є і має бути прибутковою, але потрібно вживати певних заходів».

Вже не перший рік члени виконкому намагаються змусити комунальну мережу аптек приносити відчутний прибуток. Проте далі слів та обговорень варіантів справа не рухається.

«В нас є великі «монстри», які постачають ліки. Якщо ви берете ліки по передоплаті, це одна ціна, по факту виробництва – друга, продаж – третя. Тобто товар, який заходить на полицю, вже дешевший, ніж який бере підприємство в мережі. В нас близько 10 аптек КП, в нас не залишилося тих, хто має 2-3 аптеки. Це національні або регіональні мережі. Нам треба вирішити, або брати кредити, бо воно неконкурентноздатне, або здавати в оренду», – продемонстрував свою обізнаність у справі  член виконкому Руслан Годований.

В результаті чиновники  одностайно підтримали звіт, залишивши підприємство працювати, як і раніше.

Будьте першим, хто прокоментував "Завищені доступні ціни: на виконкомі вирішували, чи закрити КП «Фармація»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*