У Житомирі через ймовірний спалах ротавірусної інфекції закрили на карантин ЗОШ №28 | Times ZT

У Житомирі через ймовірний спалах ротавірусної інфекції закрили на карантин ЗОШ №28

28 лютого керівництво житомирської загальноосвітньої школи № 28 прийняло рішення закрити школу на карантин строком на 7 днів. Причиною такого кроку стала підозра на розповсюдження серед учнів школи ротавірусної інфекції. В школі працюють фахівці санітарної служби.

Батьки учнів ЗОШ №28 забили на сполох, коли виявилося, що серед дітей почастішали випадки недомагань, скарг на біль у животі, розлад травлення. Станом на 28 лютого, згідно офіційних даних, 5 учнів школи госпіталізовано до Дитячої міської лікарні, ще двоє проходять лікування амбулаторно. Скільки ще дітей лікуються вдома і не зверталися до лікарів, маючи  схожі симптоми, наразі не відомо.

«Діти в лікарні знаходяться в задовільному стані – є скарги на болі в животі, підвищення температури тіла. Під питанням – функціональні розлади травлення, гастроентероколіт / кишкова інфекція /, але, в будь-якому випадку, ми очікуємо лабораторного підтвердження діагнозу. За клінічними ознаками – це ротавірусна інфекція», – зазначає начальник управління охорони здоров’я Житомирської міської ради Марія Місюрова.

Керівництво закладу та  департаменту освіти не пов’язують спалах захворюваності зі шкільним харчуванням, пояснюючи свою позицію тим, що не всі діти з тих, що захворіли, харчувалися у шкільній їдальні.

«Це діти з усієї школи, різні вікові групи: є діти і в 11 класі, і в 10-му, і в 6-му, і в 7-му, в у початковій школі. Серед хворих – і ті, хто харчувалися у школі, і ті, які не харчувалися. Холодна пора не сприяє стрімкому розповсюдженню ротавірусної інфекції, але оскільки температура йде на підйом, то рівень захворюваності може зростати. Зазначу, що основний механізм передачі – фекально-оральний, контактно-побутовий, повітряно-крапельний», – зауважила заступник директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.

Ще вдень, 28 лютого, у департаменті освіти наполягали, що жодних обмежувальних заходів у школі вводити не будуть. Однак вже надвечір дирекція закладу прийняла рішення про введення карантину.

Відтак діти повернуться до школи вже 11 березня.

  • 16
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі через ймовірний спалах ротавірусної інфекції закрили на карантин ЗОШ №28"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*