У Житомирі через ймовірний спалах ротавірусної інфекції закрили на карантин ЗОШ №28

28 лютого керівництво житомирської загальноосвітньої школи № 28 прийняло рішення закрити школу на карантин строком на 7 днів. Причиною такого кроку стала підозра на розповсюдження серед учнів школи ротавірусної інфекції. В школі працюють фахівці санітарної служби.

Батьки учнів ЗОШ №28 забили на сполох, коли виявилося, що серед дітей почастішали випадки недомагань, скарг на біль у животі, розлад травлення. Станом на 28 лютого, згідно офіційних даних, 5 учнів школи госпіталізовано до Дитячої міської лікарні, ще двоє проходять лікування амбулаторно. Скільки ще дітей лікуються вдома і не зверталися до лікарів, маючи  схожі симптоми, наразі не відомо.

«Діти в лікарні знаходяться в задовільному стані – є скарги на болі в животі, підвищення температури тіла. Під питанням – функціональні розлади травлення, гастроентероколіт / кишкова інфекція /, але, в будь-якому випадку, ми очікуємо лабораторного підтвердження діагнозу. За клінічними ознаками – це ротавірусна інфекція», – зазначає начальник управління охорони здоров’я Житомирської міської ради Марія Місюрова.

Керівництво закладу та  департаменту освіти не пов’язують спалах захворюваності зі шкільним харчуванням, пояснюючи свою позицію тим, що не всі діти з тих, що захворіли, харчувалися у шкільній їдальні.

«Це діти з усієї школи, різні вікові групи: є діти і в 11 класі, і в 10-му, і в 6-му, і в 7-му, в у початковій школі. Серед хворих – і ті, хто харчувалися у школі, і ті, які не харчувалися. Холодна пора не сприяє стрімкому розповсюдженню ротавірусної інфекції, але оскільки температура йде на підйом, то рівень захворюваності може зростати. Зазначу, що основний механізм передачі – фекально-оральний, контактно-побутовий, повітряно-крапельний», – зауважила заступник директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.

Ще вдень, 28 лютого, у департаменті освіти наполягали, що жодних обмежувальних заходів у школі вводити не будуть. Однак вже надвечір дирекція закладу прийняла рішення про введення карантину.

Відтак діти повернуться до школи вже 11 березня.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі через ймовірний спалах ротавірусної інфекції закрили на карантин ЗОШ №28"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*