«Доступні ліки» на Житомирщині: у перелік додали тест-смужки на глюкозу в крові та знеболювальні для паліативних хворих

«Доступні ліки» на Житомирщині: у перелік додали тест-смужки на глюкозу в крові та знеболювальні для паліативних хворих

На Житомирщині цьогоріч було виписано 379 тис. 269 електронних рецептів на «Доступні ліки». Загалом по Україні на цю програму планують спрямувати 4 млрд. 600 млн грн. Завдяки їй жителі області зможуть отримати безкоштовні ліки від:

  • серцево-судинних захворювань;
  • діабету 2-го типу;
  • цукрового та нецукрового діабету;
  • бронхіальної астми;
  • епілепсії; 
  • розладів психіки та поведінки;
  • хронічного обструктивного захворювання легенів;
  • хвороби Паркінсона;
  • імуносупресивні препарати.

Крім того, у 2023 році перелік розширили. Тепер безкоштовно можна отримати тест-смужки для визначення рівня глюкози у крові та знеболювальні для паліативних хворих.

Про це під час зустрічі з журналістами Житомирської області розповіла голова НСЗУ Наталія Гусак. 

За її словами, перелік доступних ліків буде поступово доповнюватися. Наразі вже в доступі близько 500 найменувань лікарських засобів, проте, на жаль, населення не до кінця знайоме з програмою «Доступні ліки»:

«Попри війну ми день у день сплачуємо за відпущені ліки аптечній мережі, яка законтрактована з НСЗУ, і відпускає безоплатно, або з невеликою оплатою лікарські засоби, які виписуються за цією програмою для українців. Сюди входить близько 500 найменувань лікарських засобів, по тим напрямках, які є найбільш затребуваними серед українців. Це ліки, які дозволяють зберегти якість життя та здоров’я, і це ліки, які попереджують серйозні захворювання. 542 аптеки працюють на території Житомирщині і дозволяють скористатися цією програмою, ми бачимо, що є сімейні лікарі, які не доносять інформацію про “Доступні ліки” до українців, і це призводить до того, що люди переплачують і купують за власний кошт, або відмовляють собі в лікуванні. А в той час, НСЗУ готові ці ліки оплачувати». 

Також Наталія Гусак зазначила, що є, так звані, «білі плями» серед аптек. Зокрема, мова про приватні аптеки в селах. Найменша кількість аптек, які пропонують «Доступні ліки» – на півночі Житомирщини. 

Ознайомитися з програмою «Доступні ліки» можна ТУТ.  

Нагадаємо, українські медикині поки не підлягатимуть обов`язковій мобілізації.

Будьте першим, хто прокоментував "«Доступні ліки» на Житомирщині: у перелік додали тест-смужки на глюкозу в крові та знеболювальні для паліативних хворих"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*