У Коростені підготували розмальовку, аби розповідати дітям про безпеку під час війни (ФОТО)

Тетяна Кереселідзе – одна із 60 тренерок проєкту «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей», що реалізується громадською організацією Центр Інноваційної Освіти «Про.Світ» за підтримки ULEAD з Європою / ULEAD with Europe у 20 регіонах країни.

Попередньо вона разом із колегами пройшла відбір із сотень кандидатів та  підготовку, вивчаючи досвід Ізраїля, аби  відчути системний підхід до питань безпеки в умовах затяжної війни, занурилася у навчально-методичний комплект, який розкриває комплексно поняття «безпеки» і, врешті, стала регіональною тренеркою на Житомирщині та експерткою фокус-групи. У тандемі з нею  в громадах області працюватиме Марія Добровінська. Уже готують для учасників майбутніх тренінгів цікаві кейси, навчання, практичні рекомендації щодо посилення безпеки в освітньому процесі.

Крім цього, днями  було представлено дитячу розмальовку «Весела подорож панди» про безпекову складову, яку підготував колектив КУ «Центр дитячої та юнацької творчості» Коростенської міськради на чолі із керівником – Тетяною Кереселідзе. Тираж видання – 3 000 примірників. Вже з серпня їх будуть презентувати і поширювати  під час зустрічей із представниками молодшої вікової категорії у Коростені та сусідніх населених пунктах. 

«Ідея з розмальовкою з’явилася давно, розмови про це у закладі велися і ми думали  над тим, яким чином зробити продукт одночасно цікавим, корисним і розвиваючим, щоб донести важливі меседжі сьогоденні у доступному для дітей форматі. Це частково розмальовка, частково квест, в основі яких історія панди і її пригоди. Вона мандрує, знайомиться, боїться і опановує страх, вирішує труднощі, справляється з усім, а не впадає у стресовий стан,  – пояснює директорка Центру дитячої та юнацької творчості, співзасновниця БФ «Відважні»  Тетяна Кереселідзе.

– Маємо  у центрі Коростеня, в парку, простір на свіжому повітрі «Шалена панда», який відкрили кілька років тому і до початку повномасштабної війни він працював досить ефективно, але після ракетної атаки на  місто, зазнав пошкоджень  і досі ми не можемо використовувати його функціонал на повну. Тепер наша панда оживає у цій розмальовці і подорожує країною Позашкілля, зустрічає відважного лева, який їй розповідає, що боятися – природньо, а «Повітряні тривоги», які для нас звучать як загроза, насправді –  це друг, що сповіщає про небезпеку.  Завдяки цим діалогам діти отримують мінімальні поради щодо того, як діяти в таких ситуаціях. Разом «кладемо лапку» на безпекову ситуацію і вчимося діяти швидко й правильно.

Наразі безпека має стати  нашим ключовим інформаційним простором і саме через дітей найлегше доносити  істину про те, що захист нашого життя є найважливішим аспектом в світлі актуальних викликів. Якщо це усвідомить дитина – важливість берегти себе, родину і друзів, то це транслюватиметься на дорослих, що її оточують. Історія з розмальовкою матиме продовження, оскільки це свого роду старт, а далі будуть комікси для середньої вікової категорії, інші варіанти і формати. Дякуємо донорам – ГО «Вітер Надії і Любові», МБО «Mission Eurasia», у співпраці з якими вдалося втілити задум. Центр дитячої та юнацької творчості – був і залишається креативним осередком громади Коростеня, у нас багато планів, але головне знаходити тих, хто це підтримає».

Ілюстрації для розмальовки готувала художниця-оформлювачка ЦДЮТ Ольга Клименко. До роботи над виданням також долучилися культорганізаторка Марія Ковальова, методистки Наталія Дідківська, Наталія Грабовець, завідувачка культмасовим сектором Сніжана Голонза-Михайлова, комунікаційна менеджерка Марія Добровінська, директорка Центру разом із заступниками. 

 Юлія Демусь

 Грає на роялі, синтезаторі, акустичному та цифровому піаніно: 25-річна Валерія Романько відкрила музичну студію в Житомирі (ВІДЕО)

Про хрущиків-винахідників та пригоди кролика Квікега: 15-річний Олександр Євченко з Житомира пише дитячі казки

Будьте першим, хто прокоментував " У Коростені підготували розмальовку, аби розповідати дітям про безпеку під час війни (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*