Грає на роялі, синтезаторі, акустичному та цифровому піаніно: 25-річна Валерія Романько відкрила музичну студію в Житомирі (ВІДЕО)

Житомирянка Валерія Романько народилася у родині професійних музикантів і сама вже встигла реалізуватися в цій сфері. У свої 25 років здобула вищу музичну і педагогічну освіту,  працює викладачем та концертмейстером, бере активну  участь у культурному житті міста, виступаючи на концертах в обласній  філармонії ім.С.Ріхтера, музичному фаховому коледжі ім.В.С.Косенка, академічному  українському музично-драматичному театрі ім.І.Кочерги, в Палаці культури, музичних школах й інших майданчиках.

Нещодавно Валерія відкрила музичну студію, де проводить уроки офлайн та онлайн для дорослих і дітей.  Каже, що її учні в першу чергу отримують можливість дізнатися і спробувати щось нове для себе, змінити ставлення до фортепіанного мистецтва. Її основна задача як викладача – зробити це знайомство максимально приємним.

«Я  – викладач у третьому поколінні. Музикою займаюся з дитинства. Неодноразово займала призові місця на конкурсах в Житомирі та за його межами. З 2019-го додався досвід онлайн-конкурсів. Перемагала  і сольно, і в якості концертмейстера. Граю на роялі, акустичному та цифровому піаніно, синтезаторі.  Фортепіано люблю за повноцінність звучання та самодостатність. Не дарма існує велика кількість концертів,  де  рояль «змагається» з цілим оркестром. До слова, опанувавши гру на фортепіано, ви отримуєте навики, які дозволять у подальшому  грати на органі, клавесині, а ще можете бути концертмейстером, співпрацюючи з вокалістами, струнними, народними, духовими та ударними інструментами, грати в ансамблях та колективах.  Зрештою, це дуже гарно і естетично. За таку багатогранність я його і люблю, – – розповідає Валерія Романько. –   Музика – це моя основна сфера зайнятості, їй приділяю максимум свого часу. Маю сторінки у соцмережах Інстаграм і Тік-Ток, а також ютуб-канал,  де публікую відео з концертів та записи гри моїх учнів. Найбільше полюбляю музику композиторів епохи романтизму (Шопен, Ліст, Гріг), обожнюю твори Бетховена, Моцарта, Дебюссі, Сен-Санса, Равеля, а серед сучасних композиторів надаю перевагу Боллінгу, Циммеру, Коріа».

Заняття у музичній студії Валерія проводить особисто, прийти можна за попереднім записом у зручний день і час. Тривалість одного заняття – 45 хвилин.  Рада бачити як початківців, так і тих, хто бажає поглибити свої знання і вміння. Програму для кожного підбирає індивідуально, зважаючи на вік, музичні вподобання, здібності, наявність чи відсутність попередньої теорії, можливість або неможливість додаткової практики на інструменті поза межами студії. Усе це впливає  на швидкість засвоєння матеріалу та результат в цілому.  Крім цього, може додати гру в ансамблі, приділити увагу читанню з листа.

«Відбору в моїй студії немає, беру усіх бажаючих. Ніяких академічних концертів, публічних виступів та оцінювання комісією не буде. Я точно знаю, що для більшості дітей та дорослих це досить дискомфортно, – веде далі викладач. –  Але, за бажанням,  можу записати  гру учня на відео, а потім надіслати на онлайн-конкурс або  ж просто поділитися ним у соціальних мережах. Кількість занять  кожен обирає сам. Якщо  хтось бажає  вивчити лише один твір і на цьому закінчити – так і буде. Я маю щире бажання навчити  грати так, аби в подальшому музикуванні  учень міг  бути незалежними від допомоги викладача».

Юлія Демусь

Кам’яна симфонія творчості: історія Вікторії Сокирко із Хорошева(ФОТО)

Давні знаряддя праці і предмети побуту, галерея, колекція вишитих рушників: Краєзнавчий музей у Вигнанці на Житомирщині (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Грає на роялі, синтезаторі, акустичному та цифровому піаніно: 25-річна Валерія Романько відкрила музичну студію в Житомирі (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*