«Досвяткувалися»: Житомирщина частково у помаранчевій зоні, з’явилися нові обмеження

У Житомирській області в помаранчеву зону потрапило вже 4 міста та 12 районів. У зв’язку з цим з’явилися нові заборони та обмеження. 

«Ситуація на Житомирщині не проста. За минулий тиждень 1579 людей захворіло на коронавірус, померло — 21. Якщо за вересень у нас було 2706 підтверджених випадків, то за 12 днів жовтня отримали 2376. На Житомирщині вже 4 міста та 12 районів вже увійшли до помаранчевого рівня. З такими темпами, ми можемо увійти у червону зону, і повернутися до всіх обмежень, які передбачені карантином», — зазначив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

Начальник управління з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи Сергій Безносюк розповів, які заклади тепер не можуть приймати відвідувачів : 

«У помаранчевій зоні заборонено проводити масові заходи, а це спортивні, релігійні, соціальні, рекламні та інші, за участю більше ніж 220 людей та більше 1 людини на 10 кв м. Також забороняється діяльність закладів, що надають послуги розміщення, крім готелів, відвідування закладів освіти групами більше ніж 20 людей. Забороняється діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, крім тих, які приймають не більше 1 людини на 10 кв.м приміщення, і приймання дітей до закладів оздоровлення і відпочинку». 

В.о. начальника управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Сергій Березовський пояснив, що через те, що Житомирщина опинилася у помаранчевій зоні, у медичних закладах передбачені деякі обмеження : 

«Помаранчевий рівень безпеки передбачає обмеження планових закладів охорони здоров’я з госпіталізації, крім надання медичної допомоги внаслідок перебігу вагітності та пологів, надання медичної допомоги породіллям та новонародженим, пацієнтам з онкологічними захворюваннями. Що стосується проведення щеплень, профілактичні і за епідемічними показами не припиняються, але потрібно записуватися на прийом до лікаря дистанційно, визначати конкретний термін, щоб мінімізувати контакти».

Віталій Бунечко запевнив, що наразі на Житомирщині достатньо коштів на харчування хворих. Крім того, в деяких районах Житомирської області відкриватимуть лікарні другої хвилі:

«У нас забезпечено ліжко місць, обладнаних подачею кисню, 62%. Коштів на харчування хворих достатньо. У нас немає повністю заповнених місць, понад 50 % заповнення лікарень в Житомирі, Новограді, Житомирському районі. Ми відкриваємо лікарні другої хвилі, ми вже відкрили 3 лікарні,  розглядаємо можливість відкриття ще двох лікарень в Андрушівці і Романові. Люди, які лежать в лікарнях, повністю забезпечені ліками, які передбачаються протоколами. Там де, будуть продаватися ліки, будуть проводитися службові перевірки. Що стосується дистанційного навчання, ми чекаємо роз’яснення від міністерства освіти і науки, і тоді будемо приймати рішення».

Онлайн брифінг щодо епідемічної ситуації в Житомирській області

Posted by Житомирська ОДА on Monday, 12 October 2020


Будьте першим, хто прокоментував "«Досвяткувалися»: Житомирщина частково у помаранчевій зоні, з’явилися нові обмеження"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*