Дракон в блискітках, фрукти та бутерброд з ікрою: в Житомирі відбувся майстер-клас з миловаріння (ФОТО) | Times ZT

Дракон в блискітках, фрукти та бутерброд з ікрою: в Житомирі відбувся майстер-клас з миловаріння (ФОТО)

В Житомирі на протязі всього літа діти з особливими потребами та діти з багатодітних родин мали змогу безкоштовно відвідувати різноманітні майстер-класи.

14-річна Люда, яка старанно заливає форму для мила у вигляді бутерброду з червоною ікрою, разом з молодшим братиком та сестричками із задоволенням освоює процес миловаріння.Такі заняття на регулярній основі проходили протягом всього літа в рамках проведення дитячого інклюзивного табору в Житомирі. Завідувачка відділу інклюзивного читального залу бібліотеки імені Олега Ольжича Юлія Мельник розповіла про таборування:
«Ми активно співпрацюємо з благодійною організацією „Карітас Житомир“. Разом реалізуємо декілька грантових програм, які націлені на дітей та молодь з інвалідністю та родини, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Саме один з таких грантів був написаний для організації дитячого інклюзивного табору на час літніх канікул. Всі заняття у нас безкоштовні і проводяться 2-3 рази на тиждень».

Пані Юлія пояснює, що під час занять правильно налагоджена комунікація дає змогу повністю стерти будь-які бар’єри та стереотипи між дітьми з особливостями і без них.

«Ми намагаємось організувати все так, щоб дозвілля дітей було комфортним, насиченим і наповненим цікавими техніками.Ми займаємось скрапбукінгом, варимо мило, робимо свічки, спілкуємось та граємо в ігри.

Для сьогоднішнього майстер класу з миловаріння використовуємо якісну гіпоалергенну мильну основу. 

А для такої різновікової групи, яка зібралась сьогодні, ми залучаємо волонтерів, так як заняття надзвичайно активне і кожному потрібно приділити увагу.»

Вже більше чотирьох років допомагає працювати з дітьми та молоддю волонтерка Світлана. Також разом з пані Юлією вони організували швейний проєкт і навчають всіх охочих майстерності шиття.

Анна Бодомер – мати найбільшої родини Житомира, в неї 13 дітей. Анна постійно відвідує майстер-класи зі своїми дітьми і завзято разом з усіма заливає форми мильною основою. 

«Такого мила, що діти виготовляють на майстер-класі, вистачає надовго, оскільки воно спочатку лежить просто, як прикраса, а вже потім з гордістю використовується за призначенням», – розповідає багатодітна мама.

Юлія Мельник розповідає, що в таборуванні взяло участь більше 40-ка осіб.

«Крім майстер-класів в нас були заняття, розраховані на дітей з розладом аутичного спектру і з важкими формами ДЦП. Тож для комфортного заняття для таких діток формувались батьківсько-дитячі групи.

Зараз таборування на фінішній прямій — перед початком навчального року ми проведемо заключне заняття.

А наразі для першокласників сімей, які потрапили в складні життєві обставини, ми маємо змогу в рамках благодійної акції „Шкільний портфелик“ зібрати дитину до нового навчального року.»

Більше інформації та фотографій із занять літнього табору можна дізнатись на сторінці «Карітас-Житомир» у Фейсбук.

Будьте першим, хто прокоментував "Дракон в блискітках, фрукти та бутерброд з ікрою: в Житомирі відбувся майстер-клас з миловаріння (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*