Духовний досвід українською: YouTube-канал «експірієнс» житомирянки Валерії Наумової з медитаціями (ВІДЕО)

Два роки тому Валерія Наумова разом з подругою заснували в Житомирі студію йоги «Yoginstudio», а місяць тому запустила власний YouTube-канал «ескпірієнс» із аудіо-медитаціями українською мовою.

Наразі в доступі є два відео і триває робота над новими. За словами дівчини, в планах публікувати медитації на різні теми декілька разів на місяць. Тривалість кожної медитації – індивідуальна. Є коротші – 8-10 хвилин, є більш заглиблюючі – 20-25 хвилин. Проте, тривалість не впливає на ефективність. Прослухати їх може будь-хто – вдома, під час відпочинку на природі чи у моменти стресових ситуацій, приміром, під час масштабних повітряних тривог, перебуваючи в укритті.

«Я намагаюся зробити так, аби це було не лише корисно, але й приємно для слухачів. Усі ресурси (час, кошти) вкладаю у створення якісного продукту. За аудіо-продакшн відповідає український продюсер та саунд-дизайнер Depdramez, у студії якого й проходить запис. Попередньо я визначаюся з темою, нотую тези, приходжу в студію, налаштовуюся і 20-30 хвилин витрачаю на начитку, а далі Depdramez редагує аудіо-доріжку, створює з нуля музичний супровід, відповідно до моїх запитів, обробляє запис, додає фільтри, аби досягнути ефекту занурення та розслаблення. Всі ці робочі процеси займають близько тижня, після чого ми узгоджуємо кінцевий варіант, який я і публікую на YouTube. За візуальну частину, тобто оформлення каналу, відповідає мій коханий. Зокрема, він підібирає шрифти, робить обкладинки для відео, працює над логотипом, – розповідає Валерія Наумова.

– Дослівно назва каналу “експірієнс” перекладається як “досвід” і це поняття вміщує у себе життєвий, ментальний і духовний досвід: корисний та потрібний. Моя мета – дати інструмент, завдяки якому люди самі зможуть надати собі підтримку, знайти кілька хвилин, увімкнути медитацію і максимально абстрагуватися від того, що відбувається навкруги, розслабитися, відчути своє тіло і почути себе, переключити увагу.

Так, ми не можемо забувати про війну в нашій країні. Ми маємо підтримувати ЗСУ, волонтерів, маємо залишатися включеними у всі процеси, але дуже важливо у цьому всьому – пам’ятати і дбати про себе, давати собі можливість повністю вимкнути мозок, думки, набратися сил і ресурсу і потім йти займатися побутовими справами, виконувати роботу, піклуватися про інших, жити повноцінно та допомагати нашій країні. Треба давати собі перепочинок, ставити все на паузу і в моменті тут і зараз робити вдих-видих, і відпускати все. Медитації – найкращий спосіб для того, аби з користю розслабитися і перезавантажитися, а аудіо-медитації, які я пропоную – найбільш зручний формат, бо тут все пояснюється і проговорюється: що потрібно зробити, яку позу зайняти, одягнути навушники, яка має бути атмосфера, як тримати руки, заплющити очі чи ні. Окремо, на початку медитації, акцентую увагу, що коли в людини є проблеми з ментальним здоров’ям, їй необхідно звернутися до кваліфікованого спеціаліста. Медитації – це, свого роду, підтримуючий інструмент, а не чарівна пігулка від усього. Якщо комусь морально погано і це триває довгий час, то потрібна допомога психолога чи психіатра, медитації ж можуть працювати в комплексі з цим».

З-поміж іншого, додає Валерія, прагне не лише допомагати людям, але й популяризувати україномовний контент, аби на пошуковий запит «медитації» користувач отримував підбірку відео українською мовою і міг обирати той варіант, який найбільше подобається по звуку, наповненню, голосу та візуальній складовій, а не як було раніше, коли з 10-ти запропонованих варіантів – 9 російською, і лише один українською. Вітчизняний сегмент YouTube лише формується, поки на першому місці музика, розважальні та гумористичні шоу, та в майбутньому, впевнена дівчина, відбудеться повний перехід за рахунок активного створення та поширення саме україномовного контенту різної тематики.

Мріє, щоб і її YouTube-канал зібрав велику аудиторію підписників, а поки відслідковує всі реакції і зворотній зв’язок (коментарі), аби розуміти в якому напрямку рухатися далі. Каже, що приємно робити те, що допомагає та відгукується іншим.

Валерія розповідає, що медитації голосом проводила і раніше, на заняттях у «Yoginstudio». Дівчата, що займаються в студії спонукали взятися за справу серйозніше, адже відмічали, що це дійсно працює – голос допомагає розслабитися, почуватися комфортно у колі інших. Прохали записувати медитації, щоб можна було почути їх не лише на заняттях з йоги, а і вдома, після роботи чи перед сном.

«Окрім того, що я сама доволі довго практикую медитації, розумію, як це має бути, що лежить в їх основі, я також бачу, що зараз у багатьох є запит на те, щоб навчитися розслаблятися повноцінно та надавати собі допомогу в непрості моменти. Ці фактори зійшлися і я вирішила створити YouTube-канал із аудіо-медитаціями. Такий формат комфортний для мене особисто і також добре сприймається іншими, адже YouTube – зручний і всім зрозумілий сервіс, там все просто, достатньо мати навушники і доступ до мережі інтернет, – продовжує авторка YouTube-каналу «ескпірієнс». – Раніше я слухала медитації інших авторів, працювала з психологинею, яка у форматі сесій проговорювала медитації, знайома з літературою Луїзи Хей, яка має збірники афірмацій та правильних установок, налаштувань, тож все це інтегрувала у свої медитації. Мала певний інформаційний фундамент і практичний досвід проговорювання медитацій у “Yoginstudio”, тому використовувала навички інтонацій, структури та смислового навантаження вже для відео каналу “експірієнс”.

Перша моя медитація – на розслаблення, щоб відпустити напруження, переживання і стрес, а друга – на любов до себе, пов’язана з психологією: вона допомагає краще познайомитися з собою, зрозуміти себе та надати собі підтримку і любов, не лише словами, а і обіймами (елемент тілесності та фізичної любові)».

Юлія Демусь

Мистецтво партнерського балансу: житомирянка Мар’яна Сучок про магію акройоги (ФОТО)

Від флористики до фермерства: молода родина з Житомирщини про вдалі експерименти з артишоками (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Духовний досвід українською: YouTube-канал «експірієнс» житомирянки Валерії Наумової з медитаціями (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*