Від флористики до фермерства: молода родина з Житомирщини про вдалі експерименти з артишоками (ФОТО)

Від флористики до фермерства: молода родина з Житомирщини про вдалі експерименти з артишоками

Олена та Сергій Панчуки – родина молодих фермерів, які реалізувалися професійно в столиці, але нещодавно переїхали в село поблизу міста Радомишль на Житомирщині, аби розвивати власну справу – вирощують та реалізують спаржу (аспарагус) і лохину (ягоди, саджанці).

Новинка цього сезону – зелені та фіолетові артишоки. Цей досвід називають експериментальним, але результатом уже задоволені і наступного року планують суттєво збільшувати площу культури. На сьогоднішній день мають лише 2 сотки і, зважаючи на інтерес з боку потенційних покупців, уже жаліють, що заклали таку малу ділянку.

На початку травня висадили у відкритий грунт розсаду, вирощену з насіння, висіяного в лютому, а вже з середини липня почали збирати перший урожай. Артишок – багаторічна рослина, якщо на зимовий період їх захистити від морозів, що й планують зробити фермери, аби у наступному сезоні знову мати можливість зрізати і продавати плоди.

Свою продукцію фермери незмінно реалізують лише онлайн – через власний сайт «INSTAFERMA» та сторінку в Інстаграм. Усе можна замовити і отримати доставкою через пошту.

Вага одного артишока – 150-250 г. За умовами, замовляти можна від одного кілограма – це 5-7 артишоків, ретельно запакованих у картонну коробку. На одному кущі, каже Олена, має вирости 15-30 плодів. Як буде в них – поки не знають, адже сезон артишоків починається в липні і триває аж до вересня.

«Для мене артишоки – просто насолода для очей: у свіжому, розрізаному чи приготованому вигляді. З ними познайомилася 8 років тому, коли працювала флористкою. Це був імпортний продукт, привезений із Нідерландів. Зазвичай продавали їх у закритому вигляді, тобто плід/шишку. Коли вперше помітила у відкритому стані як квітку, то захоплення не було меж, адже зовсім не очікувала від цієї рослини такого квіту. Це було неймовірно гарно. Тоді й почала шукати більше інформації, то що ж це таке.

Про вживання в їжу навіть не думала, цікавилася виключно з професійної точки як флорист. До речі, забігаючи наперед, вперше артишок у страві спробувала вже з числа тих, що ми виростили самостійно, – ділиться Олена Панчук. – У мене місія – знайомити людей з чимось цікавим, новим і дещо незвичним. Так свого часу було зі спаржею і лохиною. Коли ще не всі знали про них, ми вже вбачали перспективу в їх вирощуванні та не прогадали. У нас на початку було 10 соток спаржі, а зараз гектар і за сезон розкуповують тонну спаржі. Хоча, ще й досі зустрічаються ті, хто зізнається, що ніколи не куштували її, але дуже хотіли б.

З артишоком була дещо інша історія, це був певний ризик, але я одразу продумала запасні варіанти виходу з ситуації. Якщо попиту на нього не буде для використання в кулінарії, то реалізуватиму флористам, декораторам у свіжому вигляді та сухому. Вони таке люблять і цінують, а особливо, коли це продукт, вирощений на рідній українській землі. На щастя, до цього справа не дійшла і, на моє відверте здивування, інтерес до артишоків таки є. Можливо, це у нас така аудиторія, чи просто все співпало, але ми постійно приймаємо замовлення, зрізаємо зрілі плоди і відправляємо. Зараз ще триває збір лохини, тому дуже часто в одній посилці надсилаємо і ягоди, і артишоки: дуже корисний вітамінний мікс виходить. Артишоки можна готувати по-різному, в мережі доступні рецепти на будь-який смак, але загалом вони діляться на ті, де плід зачищається і лишається лише тверда серединка або відварюється повністю у воді, на пару чи готується на грилі, а вживати його варто, занурюючи у часниковий, гірчичний соус. Найголовніше – треба мати під рукою лимон. Після того як артишок почистили, кладіть його у воду з лимонним соком, аби не почорнів. З власного досвіду скажу, що мені артишок у різних стравах смакує по-різному: подібний до авокадо, спаржі, кабачка, грибів. Словом, раджу спробувати і зробити власний висновок, але, те що артишоки мають бути у нашому раціоні, оскільки дуже корисні, – це точно».

Більше про сад, родину і справи на фермі Олена Панчук розповідає у своєму блозі в Інстаграм, а також ділиться там новинами, порадами та рекомендаціями щодо догляду за рослинами.

Юлія Демусь

Як «народжуються» кавуни: шлях від квітки до плоду (ФОТО)

Квасоля, диня, картопля, базилік, морква, капуста, цибуля, кавун, горох, щавель: як цвітуть (ФОТО

Будьте першим, хто прокоментував "Від флористики до фермерства: молода родина з Житомирщини про вдалі експерименти з артишоками (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*