Дитинство в тіні війни: важливість психологічної підтримки

Війна – це безумовно найстрашніша подія в житті кожного українця. Найбільш вразливими під час війни є діти, оскільки вони особливо гостро і важко переживають війну. Тому головним завданням для батьків є постійно підтримувати їх та приділяти якомога більше уваги.

Перш за все, дорослі мають продемонструвати своїм дітям те, що вони є для них опорою. Батькам необхідно казати дитині про те, що вони зроблять все можливе від себе, аби захистити її. Зокрема, варто наголошувати на тому, що українська армія піклується про кожного громадянина та робить все можливе заради безпеки країни. Ефективними будуть обійми, які дозволять дитині відчути те, що ви цінуєте її понад усе та завжди будете поруч у найскладніших обставинах. Окрім зазначеного вище, одним зі способів заспокоїти дитину вважаються ігри та виконання заспокійливих вправ. Під час стресу можна малювати з нею, ліпити разом фігурки з пластиліну, а також давати їй можливість пограти в ігри на телефоні, які швидко зацікавлять її. Не варто забувати про те, що під час війни не можна перекидати свою агресію та паніку на дитину. Батьки мають намагатися демонструвати свій спокій та готовність подолати будь-яку складну ситуацію.

Відповідальним завданням для батьків також є соціалізація дітей у новому місці. Однією із порад в такому випадку є дізнатися при переїзді про розвивальні гуртки або секції, де дитина зможе відволіктися та продовжувати пізнавати світ. Також, не менш важливим, є допомогти їй познайомитися з іншими дітьми. Спілкування є однією з основ, яка надає можливість радіти дрібницям. Необхідно зробити все, аби дитинство, попри війну, складалось з щасливих моментів. Корисним буде відвідувати разом з дитиною розважальні програми, кінотеатри, прогулюватися по визначним місцям міста. Батьки можуть читати своїм дітям казки на ніч та розповідати позитивні історії, оскільки саме такі моменти є безцінними та запам’ятовуються на все життя.

Підтримка, яку батьки надають дітям під час війни має для них величезне значення. Тому, попри складні умови, варто дбати про дитячі потреби та не забувати про власні. Діти – це квіти життя, адже саме вони будуть творити майбутнє нашої країни.

Марина Лозко

Що робити з відчуттям тривожності?

«Постійно повертаюся до цього моменту»: про флешбеки і ПТСР

Будьте першим, хто прокоментував "Дитинство в тіні війни: важливість психологічної підтримки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*