Електронізація критеріїв в Prozorro — як подавати тендерну пропозицію за новими правилами Р

У грудні 2020 року система Prozorro додала на сторінку подачі тендерної пропозиції спеціальні електронні поля, доступні для заповнення замовниками та постачальниками. В цих полях перераховані критерії доброчесності призначені для підтвердження інформації щодо відсутності у підприємця негативного бекграунду, який може стати підставою для відхилення його тендерної пропозиції відповідно до статті 17 Закону «Про державні закупівлі» (далі — Закон).

В чому зручність електронних полів для постачальників

Раніше замовник вручну заповнював умови тендерної документації, де вказував, які критерії доброчесності важливі для участі в держ закупівлі. Постачальник у відповідь мав надавати всі необхідні документи, які підтверджували відсутність підстав для відхилення його пропозиції відповідно до статті 17 Закону. Сьогодні ж замовнику достатньо внести ці вимоги в електронні поля, а постачальники вже в них підтверджують в них свою відповідність: відсутність заборгованостей, випадків вчинення правопорушень тощо.

Найзручнішим є те, що під час подання тендерної пропозиції постачальник одразу бачить всі вимоги організатора закупівлі з додатковою інформацією:

● кого стосується конкретний критерій;

● згідно яким пунктом, статті, частини Закону вказано критерій;

● в якій формі очікується відповідь (текстом або цифрами).

Все це дозволяє швидше подавати тендерну пропозицію та економити час на підготовці необхідних документів.

Як підтверджувати відсутність підстав для відхилення в електронних полях

Спосіб, яким ви можете підтвердити відсутність підстав для відхилення, замовник вказує в умовах тендерної документації. Це може бути один з наступних способів:

  1. Шляхом проставлення галочок навпроти кожного вказаного на сторінці подачі пропозиції пункту (приклад пункту: «Учасник підтверджує, що відомості про нього як юридичну особу не внесено до реєстру осіб, що вчинили корупційні правопорушення»).
  2. Шляхом проставлення галочок навпроти пунктів, а також заповнення текстового поля для підтвердження відсутності підстав або завантаження довідки, що підтверджує відсутність підстав для відхилення.

Такі нововведення дозволяють зробити процедуру участі в держзакупівлях ще більш стандартизованою та автоматизованою, а також зменшують кількість випадків випадкового допущення помилок і, відповідно, й кількість відхилень пропозицій учасників тендерів.

Будьте першим, хто прокоментував "Електронізація критеріїв в Prozorro — як подавати тендерну пропозицію за новими правилами"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*