Фахівці СБУ завітали з обшуками до Почаївської лаври УПЦ (МП)

Фахівці СБУ завітали з обшуками до Почаївської лаври УПЦ (МП)

Сьогодні, 30 листопада, співробітники СБУ проводять слідчі дії на території Почаївської Успенської лаври УПЦ (МП). Причина – причетність керівництва Лаври до розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

За даними слідства, представники Почаївської лаври оприлюднили на сайті монастиря публікацію, в якій ображали національну честь та гідність іудеїв, а також розпалювали релігійну ворожнечу до представників усіх церков, окрім УПЦ. Також у цьому дописі клірики УПЦ (МП) поставили під сумнів існування України як суверенної держави окремо від росії.

Експертиза підтвердила наявність у тексті інтернет-публікації висловлювань, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу та ненависть.

Відтак за вказаним фактом було відкрито кримінальне провадження за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Нині триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

Нагадаємо також, що СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) агітаційні листівки об’єднання Медведчука, російські «триколори» та колишні склади окупантів.

Будьте першим, хто прокоментував "Фахівці СБУ завітали з обшуками до Почаївської лаври УПЦ (МП)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*