Фахівці водоканалу пояснили чому з кранів житомирян тече «нафта»

Зважаючи на масове невдоволення житомирян виглядом та якістю води, що відучора тече з кранів містян, КП «Житомирводоканал» на своїй сторінці у фейсбук дали пояснення ситуації.

«Протягом доби ми отримали багато запитів від житомирян стосовно того, чому після проведення аварійно-відновлювальних робіт на водопровідній мережі, вода з кранів має рудий колір. Ми вирішили роз’яснити вам, звідки береться брудна вода і як ми з нею боремося.

Отже, вміст заліза у питній воді спричиняє появу осаду, що накопичується у водопровідних трубах. І якщо в магістральних водопроводах через постійне проходження великого потоку води осад майже не затримується, то у внутрішньобудинкових мережах зазвичай він є.

У результаті зупинки і подальшого запуску води у внутрішньоквартальних та внутрішньобудинкових мережах у ході проведення ремонтних робіт, зупинках і перезапуску насосного обладнання, осад, що накопичився в трубах, піднімається і потрапляє безпосередньо у крани споживачів», – йдеться у повідомленні.

Фахівці КП «Житомирводоканал» переконують, що єдиним способом покращити якість води є промивання мережі, до чого вони завжди вдаються після ліквідації наслідків аварій на магістральних трубопроводах. Однак є два фактори, які при промиванні не гарантують 100 % результат.

«КП “Житомирводоканал” після ліквідації наслідків аварій на магістральних трубопроводах промиває мережі, що завжди дає позитивний результат. Але слід врахувати такі фактори:

це не одномоментний процес, а процес, який займає певний час;

водоканал відповідає за промивання труб до вводу у будинок, а внутрішньобудинкові мережі повинні промивати ВЖРЕПи або ОСББ, які відповідають за технічне обслуговування будівель», – зазначають спеціалісти підприємства.

Наразі КП “Житомирводоканал” продовжує промивання системи після ліквідації наслідків аварії на трубопроводі на пров. 1-ому Кривому. 

відео зі строрінки житомирянина Олександра Пилипко

Будьте першим, хто прокоментував "Фахівці водоканалу пояснили чому з кранів житомирян тече «нафта»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*