У Бердичеві підтверджено сказ у домашнього собаки

В Бердичеві від сказу загинув домашній собака. Діагноз підтверджений лабораторними дослідженнями. В одному з районів міста введено карантинні обмеження.

Як повідомляє сайт rio-berdychiv, 13 березня, до Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби звернувся місцевий житель, який повідомив, що по вулиці Червоній з невідомих причин загинув домашній собака. Під час перевірки з’ясувалося, що тварина цього певний час хворіла. Фахівці ветеринарної медицини виїхали за вказаною адресою, забрали труп собаки і направили його до лабораторії у Бердичеві, а потім відібрані зразки були направлені на дослідження в Житомирську регіональну лабораторію Держпродспоживслужби України. Після проведених досліджень матеріалу було виявлено специфічні зміни у зразках проб і надано експертний висновок з підтвердження захворювання собаки на сказ.

Отримавши сигнального листа, Бердичівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області розпочало підготовку розробки плану заходів по боротьбі з даною хворобою у вогнищі та заходів, спрямованих на профілактику подальшого поширення даного захворювання.  В Бердичевській міській раді терміново скликали надзвичайну протиепізоотичну комісію.

Наразі відомо, що власник собаки місяць тому залучав тварину до полювання на лисів. За попередньою інформацією саме контакт з лисом і став джерелом зараження. Необхідних щеплень проти сказу собака не мала. Разом з тим, за словами керівника Товариства мисливців і рибалок Віктора Рибака, від членів товариства і не вимагають в обов’язковому порядку надавати довідки про щеплення, це не прописано у відповідних законодавчих документах.

На засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії було вирішено винести на розгляд сесії міської ради рішення про виділення з міського бюджету додаткових коштів для відстрілу лисів єгерями. Оскільки сезон полювання вже закінчився, а лисів, які зараз ще й розмножуються, розвелося дуже багато. Члени комісії також порадили керівнику Товариства мисливців і рибалок розробити заходи з недопущення до полювання не щеплених тварин.

Міська влада Бердичева закликає власників тварин проводити їм щеплення від сказу. Наразі вакцина у місті наявна у необхідній кількості і є безкоштовною.

Надзвичайна протиепізоотична комісія, обговоривши дане питання, крім наданих пропозицій, прийняла рішення ввести карантинні обмеження зі сказу протягом 2-х місяців на території вулиці Червоній та суміжних територіях, обмежених вулицями Романа Абрамова, Заводська та Мучна. Оголошено загрозливою зоною частину північно-східної території Бердичева, тобто мікрорайон «Корніловка». Громадянам, які проживають по вулицях Романа Абрамова, Заводській та Мучній без дозволу Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби Житомирської області продаж і передачу громадян усіх видів тварин, які утримуються в їхніх господарствах на період карантинних обмежень.

Усіх осіб, які мали контакт з хворою собакою направлять на обстеження до лікаря-рабіолога.

Будьте першим, хто прокоментував "У Бердичеві підтверджено сказ у домашнього собаки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*