23 жовтня в італійському місті Лідо-де-Єзоло завершився Чемпіонату світу 2021 з кікбоксингу WAKO серед дорослих. Українська збірна посіла дев’яте місце в загальнокомандному заліку й здобула 27 перемог, серед яких Житомирщина виборола золото й срібло. Зокрема боэць Артем Мельник на прізвисько Алабай та Володимир Демчук на прізвисько Дядя Вова привезли на Житомирщину золоту й срібну медаль. Сьогодні, 26 жовтня, боксери розповіли журналістам Times.ZT про свої перемоги та зусилля під час боїв.

“У нас блискучі результати Чемпіонату світу з кікбоксингу. Це були головні змагання в 2021 році. Взагалі з кікбоксингу WAKO, який, до речі, став олімпійським видом спорту, Чемпіонати світу відбуваються раз в два роки. І на ньому присутні найкращі бійці – чемпіони своїх країн. У цьому чемпіонаті брало участь 65 країн і 1536 файтерів – самих бійців. Тобто в кожній ваговій категорії велась запекла боротьба, кожен хотів стати  чемпіоном. Від Житомира на такому масштабному старті у складі Національної збірної брало участь два бійця – це Артем Мельник на прізвисько Алабай та Володимир Демчук на прізвисько Дядя Вова. В такій  запеклій боротьбі кожен провів по три поєдинки. Артем Мельник здобув звання Чемпіона світу з кікбоксингу WAKO у свої 21 рік і Володимир Демчук став срібним фіналістом. Дядь Вова у 2013 році теж здобував чемпіона світу. Вісім років він боровся за це звання. На Чемпіонатах Європи й світу був срібним і бронзовим фіналістом. Враховуючи високий рівень конкуренції, на такому рівні бої проводяться з різницею в один бал: ти можеш вигравати в один бал, а потім програти в один бал. Демчуку вісім років не вдавалося повторити чемпіонство, але в цей час підріс молодий Артем Мельник, який пішов на кікбоксинг у 2012 році і ще пам’ятає, як Дядя Вова у 2013 виграв Чемпіонат світу.  Коли наші бійці повертаються зі змагань, то діти урочисто зустрічають їх. Артем пам’ятає, як стояв серед дітей і вітав Дядю Вову з чемпіонством. Можливо це його надихнуло, щоб у нього виникли амбіції і бажання досягти такого результату. Тепер він це зробив, і довів, що в світі у ваговій категорії 86 кілограм на даний момент він найкращий”, – розповів тренер національної збірної України з кікбоксингу Вячеслав Гопанчук.

Срібний призер Чемпіонату світу Володимир Демчук поділився наскільки йому було важливо після восьми років перерви повернутися до перемог:

“У моїй сітці я працював з представником з Німеччини – це перший поєдинок за вихід в півфінал. У другому поєдинку я працював з представником Польщі – це вже за вихід в фінал. І в самому фіналі – з представником Ізраїлю, якому відповідно програв. Це давно забуті враження. Ці змагання показуюють, що кікбоксинг не стоїть на місці, він динамічно розвивається і за місяць спортсмени можуть змінюватися. Це міжнародний кікбоксинг і взяти турнір, на якому я був місяць тому, і зустрічався з представником Ізраїлю, я його там переміг. Але пройшов місяць, і він вже переміг мене. І так в міжнародному кікбоксингу відбувається. Ти можеш на стартах кубках Світу, кубках Європи і інших міжнародних на одних змаганнях перемогти, а на інших переможуть тебе. Там конкуренція дуже велика. Я думаю, що враховуючи таку конкуренцію, ми і потрапили в програму олімпійських ігор”.

У липні був конгрес міжнародного олімпійського комітету, де кікбоксинг WAKO було офіційно прийнято в олімпійську спільноту. Проте чи ввійде цей вид спорту в програму найближчих олімпійських ігор та в яких категоріях – тривають перемовини.

У наступному 2022 році Артем Мельник має боротися за ліцензію взяти участь у 2023 році участь в Європейських іграх в Польщі:

“Враження не передати словами – це треба відчути. Таких емоцій не було ні від яких змагань. Це мрія, яка зародилася в 15 років. У своїй голові я був чемпіоном світу у 15 років, просто знадобився деякий час, щоб це довести. Перший поєдинок був з представником Хорватії. Він пройшов доволі добре. Моя особлива риса в цьому виді спорту – це те, що мені дуже важко іноді проводити перший поєдинок. На це впливає переліт, можливо мінімальний відпочинок, але цього разу було дуже якісно, інтенсивно, інтелектуально. Перемогли без особливих фізичних зусиль. Правильно підібрали тактику і розкатали його пополам. Другий поєдинок був з представником Туреччини. З ним ми вже з ним зустрічалися на кубку Європи  у квітні, але як було раніше сказано, кікбоксинг розвивається кожен місяць, рівень піднімається кожні півроку. Того суперника я переміг явною перевагою, а тут він склав мені дуже багато проблем. Видно, що суперник теж готувався, але, слава богу, ми перемогли і вийшли на представника Норвегії. Дуже технічний і професійний боєць, у якого дуже багато досвіду. Це була війна, дуже багато  було витрачено зусиль фізичних і психологічних,  і завдяки, я вважаю, богу і всім, хто підтримував і молився за мене, ми перемогли. Тому що не знаю, як рахували судді, було дуже важко, але так мало статися. Бо у 2019 році я став третім, хоча я хотів виграти ще тоді, але зробили це в 2021. Плани завжди колосальні – Європейські ігри потрібно виграти. Чекаємо, який розділ буде на олімпіаді, яка вагова категорія. Будемо популяризувати наш вид спорту й наше місто”.

Артем також розповів, що час проведення Чемпіонату світу крім фізичних навантажень були й карантинні обмеження – 1 536  учасників змагань через день здавали тести на COVID-19, а вболівальників охорона пропускала в зал тільки перед самими боями.

Будьте першим, хто прокоментував "Файтери Алабай та Дядя Вова з Житомира стали золотим та срібним чемпіонами світу з кікбоксингу WAKO (ФОТО)"