Фейкове ОСББ. Афера 2017. Частина друга

Фейкове ОСББ. Афера
Фейкове ОСББ. Афера

Нагадуємо, що у першій частині йшлося про ОСББ на конкретному прикладі. У наступній частині ми обіцяли розповісти Вам про Анатолія Козарика, колишнього керівника кооперативу «Космос». У ході розслідування ми дізналися велику кількість інформації про його діяльність та надаємо до неї підтвердження.

 Я — легітимний!

Діяльність пана Козарика ще з самого початку обрання його головою ЖБК «Космос» (лютий 2009 року) можна визнати такою, що не зовсім відповідає закону. Чому? Членом кооперативу може бути лише власник квартири. Коли він починав свою роботу, в нього просили документ, який би засвідчував право власності на житло.

Початок правління

Як розповів колишній секретар ЖБК «Космос» Олександр Яременко, після обрання голови кооперативу (у лютому) Анатолій Козарик написав заяву (у травні) щодо зарахування його до членів кооперативу згідно з копією договору дарування. Чоловіку повірили на слово. Проте тоді члени кооперативу не здогадувалися, що договір дарування оформлений не на пана Анатолія, а на його дочку. Ані копії договору, ані свідоцтва про право власності вони так і не побачили. Ні тоді, ні пізніше.

Запис в книзі протоколів ЖБК «Космос» про заяву Анатолія Козарика:

Частина перша…

 

… друга…

 

… третя…

… та четверта з підписами

«Після його заяви вони (3 члени правління з 7, — С. В.) внесли зміни в Статут без рішення зборів і пізніше звільнили мене з посади секретаря (2012). На цю посаду призначили людину, яка підтримувала Козарика. Він подав на мене заяву в міліцію до відділу боротьби з економічною злочинністю, бо книгу протоколів кооперативу ”Космос” я залишив у себе. Однак вони до цієї книги ніякого відношення не мають. Я законно обраний секретар, тому книгу їм так і не віддав.

Вже будучи в ОСББ ми подали запит і нам прийшла відповідь, що квартира належить не голові об’єднання, а його дочці», — розповів колишній секретар кооперативу.

Відповідь на запит до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно частина перша…

… та друга

Цікавий факт: договір дарування записаний 2004 роком, а державна реєстрація відбулася лише у травні 2009. Заява про прийняття до членів кооперативу теж написана у травні. Збіг обставин?

На сайті бази жителів України на Анатолія Козарика оформлена нерухомість за іншою адресою:

Інформація з сайту http://nomerorg.xyz/allukraina/

Проведення зборів у ЖБК «Космос»

Колишній член правління ЖБК «Космос» Володимир Рубель зазначив:

«Бондарчук, колишній керівник кооперативу, склав повноваження у зв’язку з порушеннями Статуту.

У 2009 році відбулися загальні збори (далі — збори), на яких уповноважені від будинків обрали членів правління. Згідно зі Статутом члени правління обирають голову кооперативу. Ним за ініціативою мера Віри Шелудченко став Анатолій Козарик.

Відповідно до Статуту кооперативу, засідання правління (далі — засідання), які є проміжними між зборами уповноважених (раз на рік) повинні проводитися раз на місяць. Але насправді вони відбувалися або раз на місяць, або раз на два, як коли».

«Людина виїхала, продала квартиру, в бухгалтерії треба вирішувати питання з особовим рахунком. По факту вони (засідання) були раз на два місяці в кращому випадку. Якщо власник виїхав, кому надавати рахунок?», — скаржиться колишній секретар кооперативу Олександр Яременко.

2011 та 2012 роки

 «У зв’язку з тим, що Анатолій Козарик порушував ряд питань з економічної діяльності (наприклад, самовільне підвищення заробітної плати, про це — далі) двічі у 2011 та у 2012 році три члени правління на зборах повідомили про необхідність обрання нового голови. У правлінні на той час було 6 осіб, Козарик голосував за себе. За юридичними підставами він такого права не мав. Однак тоді ми про це не знали. Після закінчення строку (4 роки) повноважень членів правління перевиборів правління (всіх членів кооперативу) не було. Хоча це питаннях на засіданнях порушувалося не одноразово (не тільки у 2012)», — розповів колишній член правління ЖБК «Космос» Володимир Рубель.

2013 рік

Голову кооперативу обирають раз на 4 роки на загальних зборах. Це найвищий керівний орган в кооперативі. Термін дії виконання обов’язків Анатолія Козарика давно сплив, проте місцем він поступатися не хотів.

Ми були змушені написати заяву до міської ради для того, щоб вона нам допомогла, адже Козарик порушував Статут кооперативу та Закон України “Про кооперацію”. Рішенням міської ради було негайно провести засідання правління та призначити термін скликання загальних зборів кооперативу. Засідання правління, де було прийнято рішення провести збори до 1 вересня 2013 року, відбулося у травні 2013.  Проте, Козарик, знову ж таки порушуючи Статут, загальних зборів кооперативу не провів», — повідомив Володимир Рубель.

Збори 2014 ріку зі стріляниною на вулиці

Члени кооперативу, відповідно до Статуту, у квітні 2014 року вирішили провести збори будинку. У зв’язку з тим, що голова не виконував обов’язків (не провів збори до вересня 2014), була організована ініціативна група з 30 людей. Вона, відповідно до Статуту, мала право провести збори самостійно. Уповноважених від будинку попередньо обирали на зборах.

Довідково: на зборах обирають уповноважених від будинку, які потім стануть членами правління. І вже на засіданні правління його члени обирають голову кооперативу.

Під час них відбулася стрілянина. За словами очевидців, її влаштував Андрій Воробйов, колишній керівник ЖБК «Полісся». Проте вищезгадана людина виправдовує свої дії самозахистом.

Проте перед цими зборами голова провів свої, де автоматично продовжив строк повноважень. Члени кооперативу, невдоволені такою владою, провели збори у травні (13.05) власні збори, про що голову завчасно попередили, а він в той же день і в той самий час організував свої, де кворум (встановлена законом, статутом організації кількість учасників зборів (засідання), необхідна для визнання даних зборів правосильними для прийняття рішень, — С. В.) був відсутній, адже за нього голосували підставні люди, які не були уповноваженими від будинку.

За словами колишнього секретаря, у Статуті ЖБК «Космос» написано, що головою може стати людина, яка набере понад 51 відсоток голосів. Однак, це суперечить Закону України, за яким голосів має бути дві третини (Частина 6, Статті 10). Обидві сторони подали один на одного позови. Через те, що Статут був написаний з помилкою, і ті, й інші збори визнали незаконними. Після цього голова ЖБК «Космос» подав апеляцію, однак суд її відхилив.

Рішення Корольовського районного суду…

…та апеляційного суду

Не зважаючи на рішення судів, Анатолій Козарик міг залишатися головою ЖБК «Космос» до 2018 (!) року. Судова тяганина тривала 2,5 роки.

Махінації з документами

«Членам правління відмовлялися показувати документи. Дійшло до того, що не підписували колективні договори. Коли нам вдалося дістатися до цих документів, ми вжахнулися і взялися за голову. В голови кооперативу, головного бухгалтера і в усіх економістів, крім зарплати (яка й так немаленька) були величезні надбавки, то до відпустки, то за кращу роботу. І договори вони укладали між собою, а не між членами правління.

Аудит?

Звісно, що довго ми таке терпіти не змогли б. Запропонували зробити аудит (добровільна перевірка даних бухгалтерського обліку і фінансової звітності, — С. В.). Спочатку голова казав, що послуги аудитора занадто дорогі (20 тис. гривень), ми знайшли за 5. Але голова знайшов підставного за 4, ніби дешевше. Він не з’являвся в бухгалтерії та забирав з собою документи. Це був знайомий Козарика (зазвичай роль аудитора виконує незнайома людина, щоб уникнути упередженості та щоб думка була незалежною, — С. В.).

На що витрачалися гроші?

Так, як я був секретарем, то мав підписувати акти виконаних робіт. Однак, я їх не підписував. Чому? Коли мені показували документи, я йшов перевіряти роботу. Витрачали жменю цементу, а списували мішок. Там само було й із заміною труб. В підвалі лежали старі труби, з них взяли маленький шматок, а в акті написали про купівлю 3,5 метрів нової труби. Від РЕМ та інших установ на кооператив були накладені штрафні санкції, їх сплачували з коштів, які складають внески власників квартир. Всі документи були закриті. Я писав листа до прокуратури, вони нічим не допомогли, посилаючись на те, що це приватна власність», — розповів Олександр Яременко.

Приватна компанія для уникнення відповідальності

Колишній голова зрозумів, що в його колишніх працівників є дуже багато компромату на нього, тому вирішив створити іншу компанію, аби продовжувати свої справи. Так він ліквідував організацію ЖБК «Космос»…

Запис в Єдиному Державному Реєстрі про ліквідацію ЖБК «Космос» (https://usr.minjust.gov.ua)

 

…та створив ОСББ «Космос-1971»

Цифри до об’єднання, швидше за все, не мають ніякого відношення, адже це не рік його реєстрації. Тому це більше для відводу очей від чогось більш грандіозного. Не варто оминати увагою й той факт, що ідентифікаційний код юридичної особи в обох випадках збігається, і це вже наштовхує на сумніви щодо законності подібних оборудок.

У ЄДР також є також цікавий запис про реєстрацію ще одного ОСББ за тією ж самою адресою:

Запис в Єдиному Державному Реєстрі про створення «ОСББ Ю. Кондратюка-3» (https://usr.minjust.gov.ua)

Відкривши його, ми побачили, що там інформація та сама, що й про ЖБК «Космос». Можливо, це помилка на сайті. Однак та сама назва фігурує ще й на сайті YouControl — повне досьє на кожну компанію України:

Інформація з сайту https://youcontrol.com.ua

Кримінальне провадження

У зв’язку з багатьма порушеннями уповноважені члени правління кооперативу написали на Анатолія Козарика колективну заяву. Триває розслідування, відбуваються допити.

Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено 26.03.17

Зараз мешканці будинку за адресою вул. Довженка, 39 створили власне ОСББ «Довженко-39» та чекають на акт прийому-передачі, а також на технічну документацію.

Отже, враховуючи вищезгадані моменти, відкриття кримінальної справи є не безпідставним. Голова колишнього ЖБК «Космос» здійснював регулярні порушення, які офіційно доведені та визнані судами. Ситуація в інших будинках є дуже схожою, тому ми радимо власникам квартир, які ще належать ОСББ «Космос-1971» звернутися до міської ради в управління муніципального розвитку, щоб отримати роз’яснення зі створення власних ОСББ та вирішити всі проблеми.

Софія ВОЛОШИНА

1 коментар до "Фейкове ОСББ. Афера 2017. Частина друга"

  1. Козарик як Дункан Маклауд, – непереможний. 🙂

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*