Фестиваль козацької пісні у Дубівці: юшка, запорожці на конях і пісня зробили яскраве свято (ВІДЕО)

fest 777x437 - Фестиваль козацької пісні у Дубівці: юшка, запорожці на конях і пісня зробили яскраве свято (ВІДЕО)

День українського козацтва можна і треба святкувати яскраво. У цьому впевнені в селі Дубівка Семенівської ОТГ. Із справжніми козаками на конях, отаманом, козацькими піснями і смачними стравами на своєрідному козацькому полі громада 2-ий рік поспіль влаштовує фестиваль козацької пісні.

«У нас в селі ще не поздавали люди коней, ще тримають, годують, ними ще обробляють землю, сіють, все як треба», – розповідає Марія Гортовлюк, адміністратор клубу в селі Дубівка, організатор фестивалю.

Михайло з 7-річним синочком Андрійком сьогодні у ролі козаків. Як і належить запорожцям, з ними вірний кінь, – улюблениця Сірка.

«Їй 10 рочків, вона у нас живе 4,5 з половиною з них. Вона і по господарству допомагає, і як друг, з нашої сім’ї», – розповідає Михайло Гортовлюк, учасник фестивалю.

Звучать на святі і козацькі та фронтові пісні від волонтера Сергія Адам’яка. До фестивалю долучились школярі та творчі колективи об’єднаної громади. Кожен має чим здивувати: українські пісні одна краща за іншу. А головне – виконуються наживо.

«Наш народ звик страждати завжди, а ми маємо не тільки страждати. Маємо любити, радуватись і любити своє село, жити в радості всі мають», – говорить учасниця фестивалю Марія Помазанська.

Місцеві мешканці хочуть створити у селі музей старожитностей. Для цього у клубі зібрали предмети старовини, які предки використовували у побуті. До фестивалю активно долучають молодь.

«Щоб діти знали свої традиції. Оскільки вони нащадки славних козаків і козачок. Я думаю, що це буде складовою нашого туристичного маршруту і люди будуть приїздити у Дубівку, дивитись, яке це чудове село, які тут чудові люди проживають і будуть знати свої традиції», – говорить голова Семенівської ОТГ Наталя Семенюк.

Голодними на цьому фестивалі не лишився ніхто. Про це подбали вправні господарі. Пан Олександр відповідає за козацьку юшку. Розповідає головні секрети страви: варити треба на джерельній воді і обов’язково дати юшці потомитись. А ще не жаліти спецій, овочів та пшона.

«Хороша вода – джерельна. У нас в козаків водичка хороша, риба в ній прекрасна плаває. Додаєм спеції в юшку, лавровий лист, цибулька, перчик, сіль, всі приправи, які різкі такі, які люблять козаки», – розповідає Олександр Дульчик, учасник фестивалю.

Гостям страва до смаку. А гарний настрій і тепла погода сприяють відмінному відпочинку від буденних справ.

«Дуже нам подобається в Дубівці, тут дуже дружні люди, вони приймають гостинно і дуже подобається те, що вони мають стільки показати колишнього всього. У них дуже гарний посуд, перелази, тини», – говорить  Галина Білоус, гостя фестивалю.

У Дубівці мріють, що люди повернуться жити у село. Зокрема молодь.

«З процесом децентралізації в села якраз вдихнули новий дух, нову кров. Люди стали господарями тут. Можливо, ще не такі багаті, але вони вже самі починають наводити порядки у себе в ОТГ», – каже волонтер, заступник голови Бердичівської РДА  Сергій Адам’як.

В селі упевнені: козацький дух допоможе українським воїнам на передовій, щоб по завершенню воєнних дій святкувати фестиваль і день миру разом.


Будьте першим, хто прокоментував "Фестиваль козацької пісні у Дубівці: юшка, запорожці на конях і пісня зробили яскраве свято (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*