Фільтри для води: види та обслуговування Р

У воді з водопроводу присутній цілий ряд шкідливих для здоров`я людини речовин. Зокрема, ржавчина, бактерії, солі важких металів тощо. Кип’ятіння води забезпечує лише часткове усунення цих забруднень, тому багато людей шукають запасні способи захисту. Одним з таких способів є встановлення фільтруючої системи, де основну роль відіграє колба для фільтра води.

Проточний фільтр: швидка очистка та зручний монтаж

Проточні фільтри мають істотні переваги, такі як висока швидкість фільтрації та значний, до 10 тисяч літрів, ресурс. Ця система складається з декількох компонентів:

  • фільтруючий блок;
  • картриджі;
  • кран;
  • з’єднувальні трубки.

Всі компоненти системи з’єднуються з головним водопровідним трубопроводом, який постачає холодну воду.

Хоча встановлення проточного фільтра може бути дещо складним процесом, більшість користувачів впораються з усіма необхідними роботами самостійно, навіть маючи мінімальний досвід. Найважчим завданням є свердління під кран отвору у поверхні стільниці. Однак, якщо ви не бажаєте робити це, є можливість встановити спеціальний змішувач, який має окремі підводи для холодної води з водопроводу та фільтрованої води.

Проточний фільтр містить переважно три картриджі:

  1. Грубої фільтрації. Очищує воду від частинок розміром більше 5 мікрометрів, зокрема, від іржі, глини і осаду. В основному виготовляється з поліпропілену і має ресурс до 6 місяців.
  2. Картридж, що містить іонообмінну смолу. Здійснює процеси пом`якшення води та видалення солей металів, що запобігає утворенню накипу в наступних компонентах системи.
  3. Картридж, що містить активоване вугілля. Здатний затримувати хлор та хлорвмісні сполуки. Окрім того, ефективно усуває неприємні запахи та присмаки.

Існує й багато інших можливих варіантів конфігурацій. Вміст картриджів може різнитися в залежності від виробника.

Як правило проточні моделі розраховані на швидкість фільтрації до 3 літрів на хвилину і вигідні у використанні завдяки наявності крана. Фахівці рекомендують купить фільтр для води цього типу родинам, що складаються з 3–5 осіб.

Фільтр зворотного осмосу: максимальне очищення

Якщо ви прагнете отримати найвищий рівень очищення води, спеціалісти рекомендують звернути увагу на системи зворотного осмосу. Ці системи також є проточними фільтрами, але вони мають важчу конструкцію за рахунок наявності додаткових компонентів.

У додаток до трьох стандартних картриджів, конструкція включає спеціальну мембрану, яка має надзвичайно високий рівень фільтрації, досягаючи 0,0001 мікрометра. Ця мембрана призначена для затримки як металів, так і вірусів, бактерій та інших органічних сполук.

Через те, що фільтр зворотного осмосу видаляє навіть корисні мінерали у процесі очищення, такі системи зазвичай доповнюються додатковим мінералізатором, що відновлює мінеральний склад води, а також вугільним постфільтром, який покращує смак. Щоправда наявність кількох рівнів фільтрації може призводити до істотного зниження напору води на виході. Для вирішення цієї проблеми, часто встановлюють накопичувальний бак, ємність якого обирається відповідно до наявного простору, зазвичай варіюючи від 3 до 12 літрів. Фільтри зворотного осмосу забезпечують максимальний рівень очищення води і, завдяки наявності накопичувального бака, не поступаються проточним моделям за швидкістю фільтрації. Однак, мають і певний недолік – високу складність монтажу.

Будьте першим, хто прокоментував "Фільтри для води: види та обслуговування"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*